Цензор.НЕТ

26.03.18 15:13

Недержавний фонд - основна вимога до накопичувальної пенсійної системи, - Рева

Впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення є дуже важливим для пенсійної системи України, однак головна вимога до накопичувального рівня пенсійної системи - це гарантія збереження накопичень і захист від знецінення.

Недержавний фонд - основна вимога до накопичувальної пенсійної системи, - Рева

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на главу міністерства Андрія Реву.

"По-перше, для збереження накопичень, інвестиційний дохід має перевищувати рівень інфляції. Якщо рівень інфляції за результатами минулого року становив 13,4%, то можете уявити якою повинна бути дохідність цінних паперів, у які мають вкладатися пенсійні заощадження", - пояснив Міністр.

Разом із тим, урядовець зазначив, що отримати свої накопичення людина зможе лише через 20 років, тобто, це жодним чином не вплине на рівень існуючого пенсійного забезпечення.

Одним з дискусійних питань у контексті впровадження накопичувального рівня є форма власності накопичувального фонду – державна чи недержавна.

"Моя позиція – накопичувальний фонд має бути недержавним. Не потрібно на державу навішувати інвестиційні функції. Це повинна бути система недержавних фондів, а у людини має бути вибір. Безпеку цих фондів мають гарантувати регулятори ринку: Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Нацбанк, можливо, має бути створений спеціальний регулятор. Але, в будь-якому випадку, контроль за цими фондами має бути жорстким – інакше система не спрацює", - резюмував Рева.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що уряд розробив дорожню карту, яка дозволить після ухвалення реформи солідарної системи пенсійного забезпечення перейти до формування накопичувальної системи.

За словами віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, яке планується з 1 січня 2019 року, не призведе до збільшення розміру податків ні для працівників, ні для їхніх роботодавців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики