Цензор.НЕТ

27.03.18 17:09

"Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, - "Нафтогаз"

Російський "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо поставки і транзиту газу через Україну.

"Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, - "Нафтогаз"

Про це повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України" за підсумками переговорів із "Газпромом", що відбулися минулого тижня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Газпром" дав зрозуміти, що російська газова монополія відмовляється відновлювати постачання в Україну, як це передбачено рішенням Стокгольмського арбітражу від грудня минулого року, і відмовляється підтвердити виплату $2,6 млрд згідно з рішенням арбітражу щодо транзитного контракту від лютого цього року", - зазначили в "Нафтогазі".

У НАК нагадали, що обидва рішення Стокгольмського арбітражу є остаточними й оскарженню не підлягають.

За даними "Нафтогазу", на переговорах представники "Газпрому" озвучили бажання внести до контрактів із "Нафтогазом" поправки, що суперечать рішенням міжнародного арбітражу, або ж розірвати контракти з українською компанією. "Нафтогаз" вважає таку позицію неприйнятною і відхилив пропозиції "Газпрому", - зазначають у НАК.

"Відмова "Газпрому" дотримуватися діючих рішень важливого і шанованого міжнародного комерційного арбітражу ставить під серйозні сумніви надійність "Газпрому" як партнера європейської газової галузі", - резюмує головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Читайте також: "Газпром" сподівається, що в новому розгляді Стокгольмський арбітраж виправить дисбаланс інтересів із "Нафтогазом", - Міллер

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше, в січні 2016 року, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики