Цензор.НЕТ

28.03.18 17:57

Російські дипломати, оголошені персонами нон ґрата, залишають Україну, - Беца

Російські дипломати, оголошені персонами нон ґрата в Україні, вже покидають країну.

Російські дипломати, оголошені персонами нон ґрата, залишають Україну, - Беца

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ще не закінчився 48-годинний термін. Ми вручили ноту протесту про оголошення цих осіб персонами нон ґрата у понеділок близько 18.00, але, наскільки мені відомо, вже відбувається від'їзд російських дипломатів", - повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

За її словами, МЗС України має отримати від російського боку ноту про завершення місії цих дипломатичних співробітників, які мають негайно здати свої акредитаційні картки.

Речниця МЗС також вказала, що, відповідно до міжнародного права, у РФ є право надіслати нових дипломатів замість тих, хто виїхав, але остаточне слово - за Україною. "Право приймаючої країни - приймати чи ні. Тобто, в принципі, на ці посади можуть прибути дипломати, якщо буде наша згода. Поки це питання не розглядається", - підсумувала вона.

Нагадаємо, розслідування замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його доньки Юлії триває. Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживав у Великій Британії і був засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни". 

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію

На саміті ЄС, який завершився 23 березня, країни Євросоюзу виступили на підтримку Великої Британії. Деякі країни, зокрема Польща, розглядають можливість вислання російських дипломатів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.

Про вислання російських дипломатів оголосили Сполучені Штати, Канада та 14 європейських держав, серед яких Німеччина, Франція, Італія, Чехія та інші. У заявах Вашингтона й Оттави співробітники дипмісій, яких висилають, звинувачувалися у зв'язках з російською розвідкою та в "зловживанні дипломатичними повноваженнями". Крім того, США заявили про закриття російського генконсульства в Сіетлі.

Станом на 28 березня, після отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великій Британії вже 27 країн (із Чорногорією буде 28) і НАТО видворили 151 російського дипломата, яких підозрюють у роботі на російську розвідку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики