Цензор.НЕТ

29.03.18 15:49

У нас немає плану, як у 30-ті роки, - глава ВККС Козьяков про оцінювання суддів

Вища кваліфкомісія суддів (ВККС) не ставить перед собою завдання відсівати багато або мало суддів під час кваліфікаційного оцінювання.

У нас немає плану, як у 30-ті роки, - глава ВККС Козьяков про оцінювання суддів

Про це заявив глава ВККС Сергій Козьяков під час форуму, присвяченого 100 дням роботи Верховного Суду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

"Сьогодні вільними залишаються 2400 вакансій у судовій системі. У 2016 році звільнилося 1600 суддів (після анонсування кваліфікаційного відбору суддів і запровадження е-декларацій. - Ред.). Ніколи раніше не було стільки вакансій у судах. Є судді, з приводу яких ми припиняємо оцінювання, направляємо прохання вивчити ситуацію до Вищої ради правосуддя з приводу їхньої дисциплінарної відповідальності. Цей процес (кваліфоцінювання. - Ред.) потрібно проводити акуратно і швидко, як рекомендує Венеціанська комісія", - заявив Козьяков на запитання члена Громадської ради доброчесності Галини Чижик про те, чому кваліфоцінювання проходять судді, які були призначені за часів минулого складу ВККС.

"Крім очищення, не можна забувати про те, що має виконуватися конституційна функція держави. Ми не розглядаємо, що потрібно багато або мало (суддів відсівати. - Ред.). Ми негативно відсіюємо тих, хто не відповідає нашим умовам, відповідно до методології оцінювання ВККС. У нас немає плану, як у 30-ті роки...", - зазначив Козьяков.

Нагадаємо, 26 березня Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила про вихід із процесу кваліфікаційної оцінки суддів.

Причиною такого рішення стали зміни в регламенті Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД мають бути підписані всіма членами ради, які їх підтримують, а також можуть бути подані у ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями. За словами членів ГРД, це ускладнює їхню роботу, оскільки в день проводять співбесіди зі 150-200 суддями, а деякі члени ради перебувають у різних містах.

Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність займаній посаді. Судді складають тести і практичне завдання, проходять психологічні тести та співбесіду. Члени ВККС також вивчають досьє суддів. Ті судді, які не пройдуть кваліфоцінювання, будуть звільнені.

23 березня відбулися перші співбесіди із суддями. У них брали участь 53 судді. Як зазначено на сайті ВККС, 36 із них пройшли співбесіди. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики