Цензор.НЕТ

02.04.18 16:38

Найманець РФ із "Першої Слов'янської бригади" здався поліції в Бахмуті

У Бахмуті (Донецька область) поліції здався колишній учасник НЗФ "Перша Слов'янська бригада".

Найманець РФ із "Першої Слов'янської бригади" здався поліції в Бахмуті

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації Національної поліції.

У 2014 році мешканець Краматорська, покинувши родину, вступив у бандформування. Після проходження випробувального терміну його призначили в "Першу Слов’янську бригаду" на посаду навідника.

Вже через півроку новобранець розчарувався в ідеях "ДНР" та звільнився. Відразу після цього 32-річний чоловік відчув на собі негативне ставлення колишніх "колег": йому спалили всі українські документи, запрошували до поліції, де він надавав пояснення стосовно свого рішення.

Потайки найманець почав шукати шляхи повернення на підконтрольну Україні територію та дізнався, що в поліції існує сервіс "Повернися додому", а для тих, хто не скоював тяжких злочинів, законом передбачена можливість звільнитися від покарання.

Бойовики усіляко намагалися втримати члена псевдореспубліки на окупованій території: залякували його, що програма повернення не діє, і після приїзду на територію України його, "катуватимуть, відріжуть руки, ноги". Майже два з половиною роки чоловік вірив у ці "страшилки". Але днями дізнався про те, що лише за останній тиждень у поліцію здалися троє учасників НЗФ і тропами вийшов до поліцейських Бахмута.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань" Кримінального кодексу України. Тільки після того, як відбудеться ретельна перевірка та матеріали справи будуть направлені до суду, чоловіка може бути звільнено від кримінальної відповідальності. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики