Цензор.НЕТ

03.04.18 00:11

Вартість залізничних квитків поки не зміниться, - "Укрзалізниця"

В Україні заплановану індексацію тарифів відкладено. Відповідний наказ Мінінфраструктури ще погоджується відомствами.

Вартість залізничних квитків поки не зміниться, - "Укрзалізниця"

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Укрзалізниці", з 1 квітня планувалось індексувати тарифи на проїзд пасажирів залізничним транспортом. Але відповідний наказ Міністерства інфраструктури України наразі ще знаходиться на розгляді інших міністерств і відомств.

"Таким чином, через несвоєчасну індексацію тарифів компанія продовжує нарощувати збитки від пасажирських перевезень, адже рівень тарифів на перевезення пасажирів у вагонах 2-го класу швидкісних поїздів "Інтерсіті+" та вагонах 1-го та 2-го класу швидкісних поїздів "Інтерсіті" залишається незмінним з 2012 року. Рівень тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні у вагонах СВ залишається незмінним з 2009 року, а у всіх типах вагонів (крім СВ та "Інтерсіті+") – з жовтня 2014 року", - йдеться в повідомленні.

"В умовах прогнозу на 2018 рік без індексації тарифів для приведення пасажирських перевезень у внутрішньому сполученні до рівня беззбитковості (нульової рентабельності) тарифи на перевезення необхідно було б підвищити в понад 2 рази. Залізничний транспорт несе значне соціальне навантаження через здійснення приміських та внутрішніх пасажирських перевезень за тарифами нижче економічно обґрунтованого рівня, а також перевезень пільгових категорій громадян, визначених чинним законодавством України. Перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних у 2018 році за прогнозами очікується – понад 11 млрд грн", - інформують в "Укрзалізниці".

Нагадаємо, у разі погодження Міністерством інфраструктури та причетними органами виконавчої влади, тарифи будуть проіндексовані у всіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів 1-го класу поїздів Інтерсіті+), що курсують територією України. Вартість квитків на потяги "Укрзалізниці" може вирости на 12%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики