Цензор.НЕТ

03.04.18 17:12

Профільний комітет ВР визнав незадовільною роботу Супрун і рекомендував Раді ухвалити звернення до Кабміну про її відставку

Комітет ВР з питань охорони здоров'я рекомендував парламенту прийняти звернення до Кабінету міністрів про відставку в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Профільний комітет ВР визнав незадовільною роботу Супрун і рекомендував Раді ухвалити звернення до Кабміну про її відставку

Парламентський комітет з питань охорони здоров'я визнав роботу Міністерства охорони здоров'я в 2017 році незадовільною. За це рішення проголосували 9 з 12 присутніх на засіданні у вівторок членів комітету, передає Цензор.НЕТ із посиланням на LB.ua.

Комітет на своєму засіданні заслухав "Звіт Уряду про перебіг і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році" в частині роботи МОЗ.

На засіданні була присутня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і її заступники.

"2017 рік увійде в історію як рік початку системних реформ в системі охорони здоров'я ... Найперше, створені основи для медичного страхування ... впровадження принципу "гроші ходять за пацієнтом". Створена нова система фінансування через єдиний національний орган", - зазначила вона, представляючи звіт.

Супрун хотіла передати слово заступнику Роману Ілику для надання інформації з виконання програми "Доступні ліки". Однак члени комітету виступили категорично проти.

"Тільки ви особисто можете використовувати свої 15 хвилин для виступу", - сказала глава парламентського комітету Ольга Богомолець.

"Вам тут не спектакль", - додала нардеп від "Опоблоку" Тетяна Бахтєєва.

В процесі питань і відповідей нардеп "Опоблоку" Ігор Шурма звинуватив Супрун "в наданні недостовірної інформації про стан закупівель лікарських засобів за державні кошти за 2017 рік", нардеп від "Народного фронту" Тетяна Донець визнала в.о. міністра "відповідальною за зрив термінів будівництва дитячої клініки "Охматдит", а позафракційний нардеп Сергій Мельничук поклав на неї "відповідальність епідемію кору та її наслідки".

Супрун поспіхом покинула засідання комітету, не дочекавшись розгляду наступного питання - проекту постанови про звернення до Кабміну з проханням відправити у відставку в.о. голови МОЗ.

В результаті комітет ВР з питань охорони здоров'я рекомендував парламенту прийняти звернення до Кабінету міністрів про відставку в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. За рекомендацію ухвалити проект постанови № 5642 "Про визнання роботи першого заступника Міністра охорони здоров'я України, тимчасово виконуючого обов'язки Міністра охорони здоров'я України Супрун Уляни-Надії незадовільною і звернення до Кабінету Міністрів України про звільнення її із займаної посади" проголосували 7 з 12 присутніх на засіданні членів комітету .

Автор проекту постанови, член комітету і нардеп "Опоблоку" Ігор Шурма зазначив, що Супрун не має належної освіти і диплома, а також порушує українське законодавство, виконуючи обов'язки міністра більш як 6 місяців.

Глава Комітету Ольга Богомолець в коментарі LB.ua зазначила, що "тепер проект постанови може бути винесено в будь-який момент до парламенту, головне, щоб була політична воля для відставки Супрун".

Нагадаємо, Кабінет міністрів призначив Супрун виконувачем обов'язків глави МОЗ з 1 серпня 2017 року. Супрун прийшла в МОЗ на посаду заступника міністра за кілька днів до цього.

Вона народилася в місті Детройт у США. Восени 2013 року разом з чоловіком переїхала в Україну. Під час Революції Гідності була в Києві на Майдані. Вона працювала в медичній службі, згодом очолила гуманітарні ініціативи Світового конгресу українців і заснувала організацію "Захист патріотів", яка займається тренуваннями з тактичної медицині і забезпечує українських бійців поліпшеними індивідуальними аптечками стандарту НАТО. У жовтні 2015 року стала консультантом комітету ВР з питань охорони здоров'я.

У липні 2015 року одержала українське громадянство.

До неї в.о. міністра охорони здоров'я був Віктор Шафранський. З призначенням Супрун Шафранський звільнився з МОЗ.

За Супрун в Україні було розпочато реформу охорони здоров'я за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики