Цензор.НЕТ

04.04.18 09:35

Слідчі у катастрофі MH17 опублікували висновки за знімками з російських радарів

Зображення з радарів, які Росія передала Міжнародній слідчій групі (JIT) з розслідування катастрофи літака рейсу MH17, не зафіксували запущеної з комплексу "Бук" ракети. Але це не означає, що ракети взагалі не було, бо радари цивільної авіації не призначені для фіксації швидко рухомих об'єктів. Крім того, з даних радара випливає, що ніякого іншого літака в цьому районі не було

Слідчі у катастрофі MH17 опублікували висновки за знімками з російських радарів

Про це йдеться у висновках Слідчої групи, які були оприлюднені 3 квітня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Знімки з радарів вивчали два незалежні експерти. Вони прийшли до висновку, що радіолокаційна станція в російському Усть-Донецьку могла не зафіксувати ракету "Бук" через властивості її польоту, зокрема, через її швидкість.

"Через те, що швидкість ракети набагато вище, ніж швидкість цивільної авіації, налаштування цивільної радіолокаційної станції такі, що такі швидкісні об'єкти зазвичай не видно на радарних зображеннях. Це запобігає "хаосу" на радарному зображенні", - йдеться в повідомленні.

Слідча група також звертає увагу на той факт, що російські радари не зафіксували жодного іншого літака поблизу MH17.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який вилетів із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Як наслідок, загинули 298 осіб.

"Цензор.НЕТ" неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН-17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів ураження "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема було встановлено, що елементи ураження, які влучили у "Боїнг", цілковито збігаються з начинкою бойової частини новітньої російській зенітної ракети "Бук-М1-2". Комплекс "Бук-М-1-2" розробили в 1997 році, поставили на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не постачали в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і заявили, що це частини російської ракети Бук. Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла лайнера, які пробивали елементи ураження до того, як влучити у людей. 

У листопаді 2015 року президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН для розслідування трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

 У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH-17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольних Україні територіях східної частини країни.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Представники Австралії, Бельгії, Нідерландів, Малайзії та України зробили заяву з нагоди других роковин аварії літака MH17 Malaysia Airlines

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "Бук", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (в той момент перебував під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики