Цензор.НЕТ

04.04.18 10:24

Після введення в дію "Турецького потоку" та "Північного потоку-2" транзит газу через Україну скоротиться до 10-15 млрд кубометрів на рік, - "Газпром"

Транзит російського газу через Україну після введення в дію газопроводів "Турецький потік" та "Північний потік-2" продовжиться, але скоротиться до 10-15 мільярдів кубометрів на рік.

Після введення в дію "Турецького потоку" та "Північного потоку-2" транзит газу через Україну скоротиться до 10-15 млрд кубометрів на рік, - "Газпром"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на  РИА "Новости", про це розповів глава "Газпрому" Олексій Міллер одному з російських каналів.

"Є суміжні держави, є регіони, які розташовуються на кордоні з Україною з боку Європи, і, без сумніву, поставки в ці регіони Європи здійснюватимуться транзитом через територію України. Інша справа, що це обсяги, які будуть, без сумніву, менш значні", - сказав Міллер.

Відповідаючи на запитання про можливість укладення нового транзитного контракту з "Нафтогазом" глава "Газпрому" сказав, що проведе переговори. Водночас він наголосив, що це будуть не ті умови, які прописав у чинній угоді Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", отримала дозвіл на прокладання ділянки "Північного потоку-2" в німецькій економічній зоні.

21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, зокрема - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакету ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.

Наприкінці січня 2017 року влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" дном Балтійського моря.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною спроможністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики