Цензор.НЕТ

06.04.18 15:02

Нові правила прийому дітей до початкової школи ще обговорюються, - Гриневич

Норма законопроекту про зарахування дітей до початкової школи за місцем проживання - за реєстрацією або нотаріально засвідченим договором оренди - не остаточна, вона обговорюється експертним та громадським середовищем.

Нові правила прийому дітей до початкової школи ще обговорюються, - Гриневич

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Це проект. Його буде винесено на громадське обговорення. Зараз триває експертне та громадське його обговорення. І випливає цей законопроект із практики, яка є в багатьох цивілізованих країнах, коли учень початкової школи навчається якомога ближче до місця проживання", - сказала Гриневич.

Вона зазначила, що зараз триває робота з офісом Уповноваженого з прав людини, щоб зменшити кількість довідок і бюрократичних вимог "максимально до вимог законодавства".

"Щодо процедури, яка планується в самому проекті, в законі про освіту чітко сказано: початкова школа однакова для всіх і повинна бути найближчою до місця проживання. Отже, якщо залишаються вільні місця, то за певним критерієм, чітким і прозорим, відбувається зарахування та дітей з додаткових районів, які не є районами обслуговування цієї школи", - підкреслила міністр.

У той же час вона зазначила, що ця норма з'явилася в документі через те, що більшості українських громадян "остогидло, коли вони приходять до першого класу і їх змушують платити якісь хабарі, тому що хтось за дзвінком або через хабар влаштовує свою дитину в якусь школу".

"Батьки бачать школу зі свого вікна і не можуть влаштувати туди дитину, тому що ті, хто змогли влаштуватися там за хабар або за дзвінком, могли це зробити. Тому ми хочемо вирішити цю ситуацію за справедливими, дуже чіткими, прозорими правилами", - підкреслила Гриневич.

Як повідомлялося, раніше в Міносвіти заявили, що розробляють процедуру зарахування дітей до перших класів, згідно з якою дитина гарантовано зможе навчатися за місцем проживання, однак матиме можливість піти і в іншу школу, якщо там будуть вільні місця.

Зазначалося, що відповідна процедура буде виписана в новому "Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти", над створенням якого працюють в МОН. До роботи над цим Порядком залучена спеціальна робоча група.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики