Цензор.НЕТ

06.04.18 21:46

Справа про арешт екіпажу судна "Норд" перебуває під особистим контролем Денісової, - офіс омбудсмена

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова тримає під особистим контролем ситуацію з екіпажем судна "Норд".

Справа про арешт екіпажу судна "Норд" перебуває під особистим контролем Денісової, - офіс омбудсмена

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі омбудсмена. 

У повідомленні зазначається: "Як повідомлялося раніше, за даними Державної прикордонної служби України, судно "НОРД" є українським (порт реєстрації – Керч) і члени суднокоманди, також є громадянами України. За результатами перевірки виявлено факти порушення капітаном і членами суднокоманди порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і незаконного ведення рибного промислу в акваторії Азовського моря.

Сьогодні екіпаж судна "Норд" у складі 8 осіб доправили на судове засідання у Маріуполь. Справу розглядають чотири судді, інтереси екіпажу відстоюють два адвокати. Під час судового засідання суддя Дмитро Д’яченко звернув увагу на те, що жоден з членів екіпажу не відмовився від українського громадянства, а оскільки Автономна Республіка Крим тимчасово окупована, то вони залишаються громадянами України.

Справу капітана розглядає Херсонський суд. Суддя обрав для нього запобіжний захід тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави у розмірі 35240 гривень.

Ця справа перебуває під особистим контролем Уповноваженого Людмили Денісової".

Нагадаємо, Держприкордонслужба України 25 березня затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Під час перевірки з'ясувалося, що судно відвідувало Крим порушуючи українське законодавство.

"Під час перевірки було встановлено, що судно порушило порядок відвідування окупованого Криму, воно зареєстроване в порту Керчі. Всі члени команди мали при собі так звані паспорти Росії, які роздавали в Криму", - повідомляла українська Держприкордонслужба.

Читайте також: ФСБ має намір захищати російських рибалок в Азовському морі від "українського піратства"

4 квітня капітана заарештованого судна Володимира Горбенка доставили в Херсон для обрання йому запобіжного заходу. Йому інкримінують ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України ("порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї").

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики