Цензор.НЕТ

09.04.18 18:55

"Нафтогаз" домагатиметься арешту активів "Газпрому" в Європі, - Вітренко

НАК "Нафтогаз України" планує звернутися з позовами до судів Європи, щоб заарештувати активи російської компанії "Газпром", яка не виконує рішення Стокгольмського арбітражу.

"Нафтогаз" домагатиметься арешту активів "Газпрому" в Європі, - Вітренко

Про це в інтерв'ю агентству Reuters у Брюсселі заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, пише Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

"Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо заарештовувати газ та інші активи "Газпрому" в Європі, не в Україні. Ми підемо в суди в Європі", - підкреслив Вітренко.

Він додав, що "Нафтогаз" не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується через українську газотранспортну систему (ГТС) для європейських клієнтів "Газпрому". "Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою", - сказав Вітренко.

Він також припустив, що "Газпром" може повністю припинити транзит газу через Україну в 2020 році, перенаправивши його новими газопроводами. За словами Вітренка, "Путін хоче покарати Україну", а тому може вдатися до такого кроку.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в будівництві газопроводу "Північний потік-2". Він зазначив, що альтернативним рішенням є модернізація діючого транзитного газопроводу, який проходить Україною.

"Нафтогаз України" 28 лютого виграв багаторічний спір із російською компанією "Газпром" у Стокгольмському арбітражі. Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" виплатити "Нафтогазу" компенсацію в сумі 4,63 мільярда доларів США за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. 21 березня "Газпром" подав до Апеляційного суду округу Свеа в Швеції клопотання про часткове скасування рішення по арбітражному розгляду справи з "Нафтогазом" щодо поставок газу. Єврокомісія має намір підтримувати Україну в питанні виконання рішення арбітражу в цій суперечці.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики