Цензор.НЕТ

10.04.18 23:54

Росія заблокувала проект американської резолюції Радбезу ООН щодо Сирії

Російська делегація в РБ ООН скористалася своїм правом вето як постійний член Ради для того, щоб заблокувати американський проект резолюції, який передбачав створення незалежного механізму розслідування хімічних атак у Сирії.

Росія заблокувала проект американської резолюції Радбезу ООН щодо Сирії

Голосування відбулося у вівторок, під час засідання Радбезу на тему "Ситуація на Близькому Сході", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Результати голосування такі: 12 голосів "за", два голоси "проти", одна делегація утрималась. Проект резолюції не приймається, оскільки проти нього проголосував один із постійних членів Ради", - зауважив голова РБ ООН, постійний представник Перу при ООН.

Крім Росії, проти американського проекту висловилася делегація Болівії, яка традиційно підтримує російську позицію. Представник Китаю утримався.

Проект резолюції S/2018/321 був внесений Сполученими Штатами. Його співавторами виступили Канада, Франція, Нідерланди, Перу, Польща, Велика Британія, Швеція й Туреччина.

Зі свого боку, глава російської делегації Василь Небензя прямо заявив, що "Росія не може підтримати американський проект". Він також заявив, що Сполучені Штати хочуть створити подібний механізм, на кшталт Спільного механізму розслідування ООН і ОЗХЗ. За версією російської сторони, цей механізм, який встановив відповідальність Асада у попередніх хімічних атаках проти цивільних, був "маріонеткою в руках антидамаських сил".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики