Цензор.НЕТ

12.04.18 14:02

Обшуки в "Укрзалізниці" проходять у справі про розкрадання 70 млн гривень. 14 посадовим особам повідомлено про підозру, - ГПУ

Обшуки в центральному офісі "Укрзалізниці" в Києві проходять у справі про розкрадання коштів, які призначалися на ремонт дизельних поїздів для приміських перевезень.

гпу

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

У ньому, зокрема, зазначається, що співробітники Генпрокуратури та СБУ проводять обшуки у зв'язку з розслідуванням фактів заволодіння коштами, які призначалися на ремонт дизельних поїздів, які використовуються для приміських перевезень.

У цій справі повідомили про підозру 14 посадовим особам, зокрема трьом з-поміж керівного складу департаментів УЗ, чотирьом керівникам афілійованих підприємств, 7 посадовим особам УЗ та її філій інших рівнів.

Слідством було встановлено, що керівники ПрАТ "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод" за попередньою змовою з керівництвом "Львівської залізниці" та "Південної залізниці" за безпосередньої участі керівництва УЗ із залученням кількох фіктивних підприємств склали низку завідомо неправдивих офіційних документів про нібито модернізацію дизельних двигунів. У зв'язку з цим "Укрзалізниця" фіктивним підприємствам перерахувала понад 70 млн гривень.

"Колишні керівники ПрАТ "ДТРЗ", яким повідомлено про підозру, визнали, що зазначені операції були безтоварні", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що злочин став можливим у зв'язку з тим, що працівники УЗ ухвалили рішення про укладення таких договорів усупереч вимогам правовстановлюючих документів. Крім цього, встановлено, що ремонтні роботи переважно виконувалися в депо, де експлуатуються зазначені дизель-поїзди.

Як зазначається, під час обшуків правоохоронці вилучать оригінали протиправних рішень, матеріали щодо погодження змін до фінансових планів регіональних філій, документи стосовно руху коштів.

"Необхідно зазначити: незважаючи на заяви посадових осіб ПАТ "Укрзалізниця" про зацікавленість у викоріненні протиправних явищ у роботі компанії, здійснення зазначеної слідчої дії зумовлено ненаданням в повному обсязі запитуваних документів і тривалим перешкоджанням керівництвом афілійованого підприємства ПАТ "Укрзалізниця" - ПрАТ "ДТРЗ" проведенню перевірки дотримання законодавства органами Державної фіскальної служби України відповідно до постанови суду", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні триває і перебуває на постійному контролі керівництва Генеральної прокуратури України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики