Цензор.НЕТ

12.04.18 14:21

Я внесу в Раду законопроект про припинення дії окремих статей договору про дружбу з РФ, - Порошенко

Наступним рішенням Верховної Ради після ухвалення закону про деокупацію Донбасу має бути рішення про одностороннє припинення дії низки положень договору про дружбу і співробітництво між Україною та РФ, заявляє президент України Петро Порошенко.

Я внесу в Раду законопроект про припинення дії окремих статей договору про дружбу з РФ, - Порошенко

"Агресія РФ проти України триває досі. У цих умовах наступним кроком я внесу до парламенту законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною і Росією в частині, в якій дія цього договору є несумісна з національними інтересами держави та реалізацією нашого права на самооборону", - сказав П.Порошенко, виступаючи на XI безпековому форумі в четвер у Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що можливість припинити окремі положення "Великого договору" між Україною і РФ надається міжнародним правом.

За словами президента, вже ніхто не сперечається з тим, що через відмову Кремля припинити агресію проти України окремі статті базового договору з Росією "вже стали одіозними анахронізмом".

П.Порошенко наголосив, що йдеться про статтю щодо стратегічного партнерства між Україною та РФ або положення про двостороннє співробітництво у галузі військового та військово-технічного співробітництва, а також про співпрацю з Росією в питаннях державної безпеки України.

Глава держави зазначив, що Україна не скасовує договір, а лише призупиняє дію окремих статей.

За його словами, для України важливі договірні положення, в яких сторони "поважають територіальну цілісність одна одної та підтверджують непорушність наявних між ними кордонів".

"Хочу наголосити, що, відповідно до норм міжнародного права, ці положення договору залишаються чинними незалежно від майбутнього анулювання Радою його окремих положень", - додав П.Порошенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики