Цензор.НЕТ

14.04.18 22:02

Уведення миротворчої місії ООН на Донбас цього року малоймовірне, - Єльченко

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко вважає малоймовірним появу миротворчої місії ООН на Донбасі в 2018 році.

Уведення миротворчої місії ООН на Донбас цього року малоймовірне, - Єльченко

Про це він заявив в інтерв'ю Українським Новинам, передає Цензор.НЕТ.

"Я залишаюся песимістом щодо  цього питання. Я вважаю, що для успіху в цій справі потрібно, щоб виникли якісь умови чи "збіглися зірки", можна по-різному говорити. Поки цього не відбувається. З осені минулого року багато експертів говорили, що є вікно можливостей - президентські вибори в Росії. Ось Путін переобереться і може  змінить своє ставлення, і Росія погодиться. Зараз вже говорять, що позиція Росії не зміниться, поки не відбудеться чемпіонат світу з футболу.

Я не можу говорити за Росію, але їхня головна позиція, як мені видається, не зазнає жодних змін щодо присутності миротворчих сил ООН на українсько-російському кордоні. А це та "червона лінія", яку ми ніколи не перейдемо. Росіяни теж, напевно, ніколи її не перейдуть у зворотному напрямку. Можна сперечатися на круглих столах, семінарах, у нас багато експертів на цю тему вже висловилися, але, на жаль, немає тієї реалістичної платформи, на якій можна почати роботу в Раді безпеки над мандатом такої місії", - сказав український дипломат.

Єльченко не відкидає, що ситуація в світі зміниться, і РФ змушена буде піти на поступки у цьому питанні.

"Якщо на якомусь етапі Росія зрозуміє, що утримувати Донбас в тому  вигляді, в якому він зараз перебуває, їй вже не під силу, тоді вони погодяться на те, щоб туди увійшли сили ООН. Але і в цьому разі вони спробують таким чином "заморозити" конфлікт, зняти з себе відповідальність і перекласти її на Організацію Об'єднаних Націй. Коли це станеться, і чи взагалі відбудеться, я думаю, на сьогодні не може сказати ніхто", - зазначив постпред України.

Зараз Росія не хоче себе визнавати стороною конфлікту на Донбасі, що також не сприяє появі миротворчої місії.

"Найголовніше полягає в тому, що будь-яка миротворча операція ООН можлива тільки в тому разі, якщо є згода сторін конфлікту. Наша ситуація стосується згоди України та Росії. Але тут є ще одна заковика: Росія категорично не визнає себе стороною цього конфлікту. Вона спочатку має визнати себе стороною конфлікту, а потім дати свою згоду на миротворчу операцію. Але ці два кроки Росії буде зробити дуже важко, в сьогоднішньому її вигляді та з сьогоднішньою її позицією", - сказав Єльченко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики