Цензор.НЕТ

16.04.18 16:55

Трамп погодився на передачу озброєння Україні за умови, що цей крок не буде афішуватися, - The Washington Post

Американська газета The Washington Post публікує подробиці того, як президент США Дональд Трамп бився з найближчими радниками з приводу висилання російських дипломатів, а також надання зброї Україні, і зазнав поразки.

Трамп погодився на передачу озброєння Україні за умови, що цей крок не буде афішуватися, - The Washington Post

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Инопресса.

"У березні, коли в його курортній резиденції в Мар-а-Лаго помічники проводили для нього брифінг про план адміністрації щодо висилання 60 російських дипломатів і ймовірних шпигунів, президент Трамп мав невпевнений вигляд", - оповідає The Washington Post. "Вони роз'яснили, що США відправлять приблизно стільки ж росіян, скільки і їхні європейські союзники. Це був елемент скоординованих дій, покликаних покарати Москву за отруєння екс-співробітника російських спецслужб і його дочки на британській території", - пишуть журналісти Грег Джаффа, Джон Хадсон і Філіп Ракер.

"Ми вишлемо стільки ж, скільки вони, - дав вказівки Трамп, за словами одного високопоставленого співробітника адміністрації. - Ми не беремо на себе ініціативу. Ми висилаємо стільки ж".

"За словами чиновників, наступного дня, коли про висилання було оголошено публічно, Трамп скипів. Його шокувало і приголомшило те, що Франція і Німеччина вислали лише по чотири російські дипломати, в той час як його адміністрація раніше вирішила вислати набагато більше - 60", - повідомляє видання.

"Президент (очевидно, він вважав, що інші країни окремо вишлють переважно стільки ж людей, скільки і США) був розлючений тим, що преса зобразила позицію його адміністрації щодо Росії як найжорсткішу, набагато жорсткішу, ніж у інших країн. Ті, хто проводив брифінг, намагалися заспокоїти Трампа, запевняючи, що загальна кількість дипломатів, висланих європейськими країнами, приблизно дорівнювала кількості висланих із США", - йдеться в статті.

Як згадує джерело з адміністрації, Трамп закричав: "Загальна кількість мене не хвилює!" Всі джерела, які дали інтерв'ю для цієї статті, побажали залишитися анонімними.

Трамп, дедалі сильніше обурюючись, запевняв, що помічники ввели його в оману щодо масштабу висилання. "Були лайливі слова, - сказав чиновник, - багато лайливих слів".

Журналісти коментують: "Цей інцидент відображає кардинальні тертя з приводу все більш твердого курсу адміністрації щодо Росії: президент інстинктивно заперечує проти багатьох каральних заходів, що просуваються його кабінетом, - заходів, що паралізували його здатність налагодити тісні відносини з російським президентом Путіним".

Газета стверджує: "Деякі з наближених Трампа говорять, що недавні заходи - плід кампанії тиску, яка триває і яка покликана схилити президента дивитися на російського лідера більш скептично".

"Інші зазначають, що Трампу як і раніше ніяковоі через його власну політику", - пише видання, нагадуючи, що Трамп привітав Путіна з перемогою на виборах і запросив його відвідати Білий дім.

 Також читайте: Справа Скрипаля вдарила по ролі Росії на міжнародній арені, це "ставить під сумнів нашу легітимність загалом", - постпред РФ в ООН

"Як сказали співробітники адміністрації, Трамп прийшов до Білого дому з переконанням, що його особисті стосунки з іншими лідерами зіграють стрижневу роль для вирішення найхитромудріших зовнішньополітичних проблем планети. За їхніми словами, в розумінні Трампа жоден лідер не був таким значущим або могутнім, як Путін", - йдеться в статті.

Але Трамп визнав, що преса, Конгрес і розслідування спецпрокурора Мюллера заганяють його в кут, заважаючи налагодити відносини з Росією.

Директор ЦРУ Помпео, нині кандидат на пост держсекретаря, "підштовхував Трампа до жорсткого курсу щодо Москви", продовжують журналісти.

За твердженням газети, помічники переконували Трампа, зокрема, поставляти Україні протитанкові ракети. "Він говорив:"Чому це наша проблема? Чому б не передоручити європейцям мати справу з Україною? "- сказав неназваний американський чиновник.

"Я просто хочу миру", - говорив Трамп. "Його помічники приводили доказ, що зброя допоможе встановити мир, стримуючи подальшу російську агресію", - пише газета. Американські чиновники також запевняли, що військова допомога на 47 млн ​​доларів принесе вигоду американським платникам податків, якщо ситуація в Україні стабілізується і та стане надійним покупцем американської військової техніки.

Як стверджує газета, в кінці минулого року Трамп "погодився на передачу озброєння за умови, що цей крок не буде афішуватися і відбудеться без офіційного прес-релізу".

Отруєння Скрипаля та його дочки посилило тертя між Трампом і його радниками, стверджує видання.

"Спочатку президенту не хотілося вірити розвідданим, в яких йдеться, що за нападом стояла Росія; деякі помічники пояснили це його бунтарським характером і схильністю вишукувати якісь глибоко затаєні змови. Щоб його переконати, радники застерегли, що преса на нього накинеться, якщо він не стане йти в ногу з американськими союзниками", - йдеться в статті.

Наступне завдання полягало в тому, щоб переконати Трампа, що він повинен покарати Путіна скоординовано, разом з європейцями. "Він запевняв, що отруєння в англійському місті Солсбері - переважно європейська проблема і це союзники повинні взяти на себе ініціативу у діях проти Росії", - стверджують автори статті.

Як би там не було, після висилання дипломатів Трамп вжив інші жорсткі заходи щодо Росії.

Візит Путіна в Білий дім малоймовірний найближчим часом, вважає видання.

"Ми не поспішаємо організовувати цю зустріч, - сказав неназваний високопоставлений співробітник адміністрації. - У нашої команди ця ідея не викликала захоплення".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики