Цензор.НЕТ

18.04.18 15:52

Уряд РФ вивчає питання створення спецструктури "Контрофак" для реагування на санкції США

Уряд розгляне можливість створення особливої ​​структури, яка займеться реагуванням на санкції.

Уряд РФ вивчає питання створення спецструктури "Контрофак" для реагування на санкції США

Про це розповів глава Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Олександр Шохін за підсумками зустрічі з прем'єром Росії Дмитром Медведєвим, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК.

За словами Шохіна, ідею створення подібного відомства він запропонував у розмові з главою уряду РФ. Прем'єр Росії позитивно оцінив цю ініціативу і пообіцяв розглянути можливість появи такої структури. "У низці випадків відповіді можуть бути знайдені і шляхом вбудовування в ці схеми або спеціально створених державних структур, або використання наявних ... У зв'язку з цим виникла наша пропозиція створити в уряді якийсь центр моніторингу ситуації, причому не тільки підтримки конкретних компаній, а вибудовування якоїсь технології", - пояснив Шохін.

Глава РСПП уточнив, що пропонує назвати таку структуру "Контрофак". "Моя пропозиція - в порядку не можу сказати жарту - створити структуру під назвою "Контрофак". Оскільки в Мінфіні США [є] OFAC (департамент Мінфіну США з контролю за іноземними активами. - Ред.), то нам треба створити структуру "Контрофак", - сказав він.

Шохін також розповів, що на нараді у прем'єра Росії було порушено і питання про допомогу російським компаніям, які потрапили під санкції. За його словами, йдеться про "точкову підтримку". "І "Русал", і "Ренова", природно, мають свій перелік питань, за якими вони хотіли б отримати підтримку в тій чи іншій формі. Але ці теми ми не обговорювали детально, просто зафіксувалися, що такі прохання є", - повідомив глава РСПП.

Глава Мінпромторгу РФ Денис Мантуров розповів, що одним з методів підтримки компаній можуть бути "централізовані закупівлі" їхньої продукції державою. Глава відомства додав, що Rusal, який серйозно постраждав від американських санкцій, вже звертався до уряду по підтримку. "Сам "Русал" звертався в Мінпромторг з пропозиціями щодо підтримки тих напрямків, від яких залежить подальший розвиток алюмінієвої галузі. Зокрема, створення переробної промисловості з первинного алюмінію в трьох напрямках - це Красноярськ, Хакасія і Волгоград", - повідомив міністр.

Як повідомлялося, Мінфін США 6 квітня оголосив про те, що після консультацій з держдепартаментом американська адміністрація ввела санкції щодо семи російських бізнесменів, 12 компаній, 17 урядових службовців РФ, а також проти однієї компанії РФ з торгівлі зброєю і пов'язаного з нею банку.

 Акціонери компаній зі списку санкцій за кілька днів втратили мільярди доларів. Також із падінням зіткнулися і ті російські компанії, які формально не потрапили під санкції. Тільки в понеділок, 9 квітня, сумарні втрати російських мільярдерів становили приблизно 16 млрд доларів.

Санкції призвели також до ослаблення російської валюти. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики