Цензор.НЕТ

18.04.18 23:52

Про переговори щодо Помісної української церкви у команді Порошенка знали одиниці, щоб Москва їх не зірвала, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко оприлюднила деякі подробиці підготовки звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про створення Помісної церкви в Україні.

Про переговори щодо Помісної української церкви у команді Порошенка знали одиниці, щоб Москва їх не зірвала, - Ірина Геращенко

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Геращенко зазначила:  "В моїй стрічці з‘явилося багато експертів з релігійної тематики, всі, хто є знавцями в одноденному закінченні війни, одномоментному звільненні заручників, встановленні прапора над мавзолеєм вже завтра, беззаперечними експертами в темі газу- нафти- армії- Донбасу- взаємин з США- вступу до НАТО і ЄС вже цього року, як виявилося, люди багатогранні, і є найкращими знавцями створення єдиної церкви. Всі вони горлають про передвиборчий піар і строчать, що до Варфоломея І треба було звертатися в перші сто днів президенства, у 2014 році".

"І президент оприлюднив це тільки в момент, коли це є правильним . Тепер ми чуємо знущання і невіру( від тих самих, хто кричав, що нам не дадуть безвіз). Але точно знаю, що ми як ніколи близькі до єдиної української помісної церкви! Й за цим величезна робота, мужність і віра президента і його команди. І для мене є велика честь бути співавтором цієї постанови - звернення ВР, яку, впевнена, завтра буде ухвалено", - резюмувала Геращенко

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко заявив про те, що прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання томосу Української помісної автокефальної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності.

У свою чергу, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української Помісної автокефальної Церкви не принесе результату.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики