Цензор.НЕТ

20.04.18 09:52

Отруєння Скрипалів: експерти не виключають, що в Солсбері могли залишитися місця з небезпечно високою концентрацією отрути "Новачок"

Через півтора місяця після отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері експерти не виключають, що в місті досі є залишки нервово-паралітичної отруйної речовини.

Отруєння Скрипалів: експерти не виключають, що в Солсбері могли залишитися місця з небезпечно високою концентрацією отрути "Новачок"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це в четвер, 19 квітня, під час зустрічі з місцевими мешканцями заявив науковий консультант британського міністерства навколишнього середовища Іен Бойд.

У рамках зустрічі обговорювався процес хімічної очистки, який відбувається в Солсбері. На цей момент деконтамінація проводиться на 9 об'єктах, пов'язаних з отруєнням Скрипалів. При цьому Іен Бойд наголосив, що в місті можуть бути місця з небезпечно високою концентрацією отрути "Новачок", про які не було відомо раніше. Передбачається, що роботи щодо хімічного очищення триватимуть кілька місяців.

Колишній подвійний агент Сергій Скрипаль і його донька Юлія були виявлені непритомними 4 березня в британському Солсбері. Слідство та експерти ОЗХЗ дійшли висновку, що Скрипалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною типу "Новачок", розробленою в СРСР.

У зв'язку з отруєнням Скрипалів Лондон звинуватив Москву в здійсненні хіматаки на британській території. На знак солідарності близько 30 країн слідом за Великою Британією вислали російських дипломатів. Росія категорично відкидає звинувачення в отруєнні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики