Цензор.НЕТ

20.04.18 23:55

Главу Держміграції Соколюка допитають у Верховному Суді у справі про позбавлення громадянства Саакашвілі, - адвокат Чорнолуцький

Касаційний адміністративний суд Верховного суду України 11 травня продовжить розглядати позов екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі про незаконність указу президента України Петра Порошенка про позбавлення політика громадянства України. Адвокати Саакашвілі подали клопотання про допит глави Держміграції України Максима Соколюка.

Главу Держміграції Соколюка допитають у Верховному Суді у справі про позбавлення громадянства Саакашвілі, - адвокат Чорнолуцький

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На засіданні в п'ятницю, 20 квітня, в суді були заслухані як свідки троє співробітників різних підрозділів Державної міграційної служби України, яких викликали за клопотанням адвокатів Саакашвілі.

Адвокат Руслан Чорнолуцький розповів, що ці свідки не змогли відповісти на більшу частину запитань, "плавали і затиналися" у своїх свідченнях.

Адвокат клопотав перед судом про виклик на допит як свідка глави Державної міграційної служби України Максима Соколюка, який давав резолюцію своїм підлеглим готувати документи про позбавлення М.Саакашвілі громадянства України.

"Ми хочемо дізнатися у нього, чому вся ця процедура була проведена в дуже стислі терміни. Хочемо дізнатися, на підставі чого глава ДМС вирішив, що М.Саакашвілі надав неправдиву інформацію про відкриті стосовно нього у Грузії кримінальні справи", - зазначив Чорнолуцький.

Нагадаємо, 26 липня Президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив громадянства України екс-президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі. Пізніше нардеп і позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив про те, що Генеральна прокуратура Грузії передала Україні факти, які не були відомі їй під час надання Міхеілу Саакашвілі українського громадянства. 10 вересня політик перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, які прорвали кордон.

12 лютого 2018 року політик був затриманий людьми в камуфляжній формі в одному із закладів Києва. Пізніше спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що лідера партії "Рух нових сил", екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі повернули в країну попереднього перебування (до Польщі - Ред.), під час його затримання в Києві українські прикордонники були змушені захищатися і застосувати силову підтримку.

Прикордонна служба Польщі поінформувала, що М.Саакашвілі прийнятий на території Польщі на підставі заяви Державної міграційної служби України про реадмісію.

Саакашвілі заявив про наміри відновлювати своє українське громадянство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики