Цензор.НЕТ

21.04.18 00:05

"Нафтогаз" готовий до зустрічі з "Газпромом" в арбітражі щодо газових контрактів: "Наш найбільший боржник знову грає в гру "poker face"

НАК "Нафтогаз України" готовий до нових зустрічей у Стокгольмському трибуналі з ПАТ "Газпром" (РФ), який у п'ятницю ініціював арбітражний розгляд про розірвання контрактів на поставку газу і його транзит територією України.

"Нафтогаз" готовий до зустрічі з "Газпромом" в арбітражі щодо газових контрактів: "Наш найбільший боржник знову грає в гру "poker face"

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні НАК у Facebook.

"Відправити документи - це ще не "розірвання". Ми чекаємо нових зустрічей у Стокгольмі", - йдеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" нагадали, що діючі до 2020 року контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку. Достроково їхня дія може бути припинена тільки за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу.

"Уточнимо термінологію: Газпром ініціював арбітражне провадження щодо зміни або відміни контрактів з нами. Контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку. Вони чинні і закінчуються разом з 2019 роком. Достроково їхня дія може бути припинена лише за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу", - пояснили в "Нафтогазі".

"До речі, оскарження арбітражних рішень не зупиняє їх дію. Газпром так само винний нам $2,56 млрд плюс відсотки", - нагадали в НАК.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Нафтогаз готовий до зустрічі з Газпромом в арбітражі щодо газових контрактів: Наш найбільший боржник знову грає в гру poker face 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики