Цензор.НЕТ

22.04.18 23:51

Вселенський патріархат тісно спілкуватиметься "з сестринськими православними церквами" щодо питання надання автокефалії УПЦ

Синод під головуванням патріарха Варфоломія після засідання 19 та 20 квітня ухвалив рішення почати консультації з православними церквами щодо питання надання автокефалії Українській православній церкві.

Вселенський патріархат тісно спілкуватиметься "з сестринськими православними церквами" щодо питання надання автокефалії УПЦ

Про це 22 квітня повідомила прес-служба Вселенського патріархату, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

"Патріархат піклується про збереження всеправославної єдності і про православні церкви у всьому світі, особливо про православні нації, які отримали рятівну християнську віру і святе хрещення з Константинополя. Отже, як справжня материнська церква вона розглядала питання, що стосуються церковної ситуації в Україні", – ідеться в повідомленні.

У Синоді повідомили, що отримали від церковної та цивільної влади України клопотання про надання автокефалії. У зв'язку з цим Вселенський патріархат "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини із сестринськими православними церквами щодо цього питання".

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики