Цензор.НЕТ

24.04.18 08:39

Коли буде надана автокефалія, патріарх обиратиметься в Україні, - Порошенко

У разі надання Українській православній церкві автокефалії патріарх не призначатиметься державою або Вселенським патріархом, а обиратиметься в Україні.

Коли буде надана автокефалія, патріарх обиратиметься в Україні, - Порошенко

Про це заявив Президент Петро Порошенко в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Держава не визначатиме, хто буде патріархом нової церкви, бо це не державна справа і не буде ніякого "указующего перста" підтримати цього або не підтримати того", - розповів Глава держави.

За його словами, коли буде надано автокефалію, патріарха нової української автокефальної церкви обиратимуть в Україні

Водночас Порошенко наголосив, що надання томосу Українській православній церкві стане відновленням історичної справедливості.

"Найближчим часом ми святкуватимемо 1030-річчя хрещення України-Русі. Тоді ще не було ніякої російської православної церкви і, може я помилюся з точки зору церковної ієрархії, якщо Константинопольська церква є матір'ю-церквою для України, то українська церква є матір'ю-церквою для Росії, бо звідси пішла вона, а не навпаки. І не може матір просити незалежність від доньки", - наголосив Президент.

Президент також зауважив, що наразі українцям потрібно бути разом, не дати себе спровокувати, не дати втягнути в конфлікт, а діяти абсолютно виважено і тоді, на його думку, рішення щодо автокефалії можна наблизити.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики