Цензор.НЕТ

24.04.18 17:51

Захід знає, як обійти вето Росії в Радбезі ООН, - The Guardian

Країни Заходу знайшли механізм обходу вето Росії в Радбезі ООН

Захід знає, як обійти вето Росії в Радбезі ООН, - The Guardian

Про це пише The Guardianінформує Цензор.НЕТ.

Так, союзники звернули увагу на рідко використовуваний прецедент - резолюцію 1950 року "Єдність заради миру", ухвалену під час корейської кризи.

Резолюція була ухвалена на той випадок, якщо Рада безпеки ООН не здатна буде реалізувати свої повноваження в царині безпеки через суперечки постійних членів.

Вона дозволяє дев'ятьом із 15 членів Ради безпеки обійти вето будь-якого постійного члена і передати питання на загальне голосування на Генасамблеї ООН. Після цього, для його схвалення знадобиться дві третини голосів Генасамблеї.

Як пише видання, обговорення перспективи використання резолюції проходило у Швеції на зустрічі постпредів ООН у контексті постійного російського вето щодо Сирії.

Ян Мартін, колишній чиновник ООН і глава Amnesty International, заявив: "Російське вето не має бути каменем спотикання для колективних ініціатив ООН. Відповідальність за встановлення винних у використанні хімічної зброї та за припинення жахів сирійського конфлікту лежить на світовому співтоваристві загалом".

Наразі Росія використовувала своє право вето 11 разів, щоб блокувати дії, спрямовані проти її союзника в Сирії Асада.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики