Цензор.НЕТ

24.04.18 18:53

СБУ заборонила в'їзд в Україну австрійському віце-бургомістру Віммеру за візити до окупованого Криму

На основі того, що віце-бургомістр австрійського міста Лінц Детлеф Віммер неодноразово їздив до окупованого Криму, СБУ заборонила йому в'їзд в Україну.

СБУ заборонила в'їзд в Україну австрійському віце-бургомістру Віммеру за візити до окупованого Криму

Інформацію підтвердив посол України в Австрії Олександр Щерба в коментарі виданню "Neues Volksblatt", пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт посольства.

"Не зважаючи на численні звернення посольства, віце-бургомістр Детлеф Віммер демонстративно порушував український суверенітет і брав участь у заходах окупаційної влади в Криму. Прийшов час повідомити: ця людина отримала те, на що заслужила - заборону в'їзду в Україну", - йдеться в офіційній заяві посольства.

Детлеф Віммер брав участь в організованому Росією економічному форумі, який проходив 19-21 квітня в окупованому Криму. У листопаді 2017 року він разом із ще одним представником ультраправої Австрійської партії "Свобода" Гансом-Йоргом Єневайном також відвідував окупований півострів, де Віммер приєднався до так званої "Асоціації друзів Криму".

23 квітня видання "Neues Volksblatt" опублікувало інформацію про те, що австрійський політик не зміг прийняти запрошення на конгрес у Запоріжжі.

Віммер відповідає в міському магістраті за партнерство міст, і одним із міст-партнерів Лінца є Запоріжжя. Автори публікації вважають, що внесення Віммера до списку осіб, яким заборонено в'їзд в Україну, "обмежує його професійну діяльність".

Посилаючись на слова Олександра Щерби, видання також зазначає, що в списку нев'їзних австрійських політиків - більше, ніж декілька людей. Сам Віммер заявив, що "український уряд робить самостріл, обмежуючи партнерство міст".

"Таким чином у нас більше ресурсів буде направлено на інші кооперації, наприклад, з Росією і Китаєм", - цитує "Neues Volksblatt" коментар Віммера.

За даними видання "Громадське радіо", Детлеф Віммер є одним із трьох віце-бургомістрів австрійського Лінца. В адміністрації міста він представляє ультраправу Австрійську партію свободи. Дані про нього також є в базі сайту "Миротворець". Там зазначається, що Віммер заперечує російську агресію щодо України і виявляє підтримку окупаційній владі Росії на території анексованого Криму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики