Цензор.НЕТ

25.04.18 16:11

На підконтрольних територіях Донеччини лише третина мешканців називають конфлікт війною з Росією, - опитування

На окупованих територіях Донбасу лише 5% визнають, що Російська Федерація веде гібридну війну проти України, а 67% опитаних взагалі не чули термін "гібридна війна".

На підконтрольних територіях Донеччини лише третина мешканців називають конфлікт війною з Росією, - опитування

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "ЛігаБізнесІнформ", про це свідчить дослідження, проведене з 10 по 26 грудня 2017 року українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut на замовлення Міністерства інформаційної політики.

Мешканці підконтрольної та окупованої частини Донецької області сприймають збройне протистояння на сході України переважно через призму конфлікту між політичними елітами двох країн - Росії та України. Так вважають 52% та 40% респондентів відповідно.

На окупованих територіях лише 5% визнають, що це гібридна війна Росії проти України, а 67% опитаних взагалі не чули термін "гібридна війна".

На підконтрольних територіях Донеччини лише третина мешканців називають конфлікт війною з Росією, - опитування 01

В ОРДО збільшилася кількість тих, хто вважає, що в регіоні триває громадянська війна, - 55%, у 2016 році їх було 44%.

Зменшилася кількість тих, хто вважає, що це війна з Росією - 8%, у 2016 році - 14% респондентів.

На підконтрольних територіях Донецької області кількість тих, хто називає конфлікт війною з Росією, збільшилася до 31% (у 2016 році - 24%. - Ред.), проте вони становлять лише третину жителів.

Серед імовірних сценаріїв вирішення конфлікту на Донбасі мешканці підконтрольної частини найбільше підтримують варіант надання терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" особливого статусу в складі України - 33% опитаних.

Однак, порівняно з результатами дослідження 2016 року, кількість прихильників такого варіанта дещо зменшилася (37%), але зросла частка тих, хто підтримує повну економічну блокаду, - 17% (10% у 2016 році. - Ред.) і відновлення контролю України військовим шляхом - 17% (9% у 2016 році. - Ред.).

На окупованих територіях збільшилася кількість прихильників надання цій частині Донецької області особливого статусу в складі України - 43% (31% у 2016 році. - Ред.). Така ж кількість респондентів підтримує надання цим територіям незалежності - 43%.

Опитування проводилося в грудні 2017 року методом особистого інтерв'ю. Вибірка на окупованій території Донецької області - 600 респондентів (гранична похибка +-4,01), а на підконтрольній Києву - 705 (гранична похибка +-3,77%).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики