Цензор.НЕТ

25.04.18 22:18

Протести у Вірменії: коаліція розпалася, лідера опозиції Пашиняна висунуто в прем'єр-міністри

Вірменська революційна федерація "Дашнакцутюн" (ВРФД) заявила, що виходить з коаліції із керівною Республіканською партією.

Протести у Вірменії: коаліція розпалася, лідера опозиції Пашиняна висунуто в прем'єр-міністри

Водночас, як передає Цензор.НЕТ із посиланням на DW, у Республіканської партії залишається більшість у парламенті - у неї 58 мандатів у 105-місцевих Національних зборах. Для обрання прем'єр-міністра потрібно 53 голоси.

ВРФД вийшла з коаліції, "з огляду на ситуацію, що склалася". "Наразі ж Національні збори (вірменський парламент. - Ред.) мають обрати прем'єр-міністра, який користується довірою народу", - цитує агенція "Інтерфакс". Партія наполягає, що криза в країні не повинна тривати довго. Там вважають, що сформований новим прем'єром уряд має розробити програму для розрядки внутрішньополітичної напруги та підготовки й проведення позачергових парламентських виборів з гарантією демократичних умов.

 "Дашнакцутюн" має кілька міністерських портфелів у нинішньому вірменському уряді.

Нагадаємо, 17 квітня Серж Саргсян після 10-річного перебування на посаді президента і зміни конституційного ладу Вірменії став прем'єр-міністром. Депутат парламенту і лідер опозиції Нікол Пашинян виступив проти й оголосив революцію.

Під час зіткнень із поліцією було затримано сотні людей.

22 квітня Саргсян запросив Пашиняна на переговори, але опозиціонер наполягав на відставці прем'єра. Майже відразу після цього Пашиняна затримали на мітингу.

У понеділок в Єревані почалася багатотисячна акція протесту, на сторону бунтівників перейшли військовослужбовці єреванського полку Міністерства оборони Вірменії. Саргсян подав у відставку і склав обов'язки прем'єр-міністра, а Нікола Пашиняна було звільнено.

Сьогодні, 25 квітня, у Вірменії тривають багатотисячні антиурядові акції протесту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики