Цензор.НЕТ

26.04.18 13:12

Зміна "нормандського формату" не допоможе, - посол Франції Дюмон

Треба максимально використовувати існуючий переговорний майданчик у "нормандському форматі" (Франція, Німеччина, Росія і Україна), а не міняти його на інший.

Зміна "нормандського формату" не допоможе, - посол Франції Дюмон

Як передає Цензор.НЕТ, про це посол Франції в Україні Ізабель Дюмон сказала в спільному інтерв'ю з послом Німеччини в Україні Ернстом Райхелем агентству "Інтерфакс-Україна".

"Формат - це не мета, а засіб. Ми повинні пам'ятати про це. А мета зрозуміла - це мир, а доти, поки мета є проблемою, як і сказав мій німецький колега, зміна інструменту не допоможе. Навпаки, зараз цей інструмент працює, люди знають один одного і зустрічі мають місце. Кращим виходом буде максимальне використання цього формату", - вважає вона.

У свою чергу, посол Німеччини висловив думку, що відсутність прогресу в переговорному процесі викликана наявністю принципових розбіжностей між Україною і Росією.

"Я вважаю, що з практичної точки зору питання полягає в тому, чи є виграш, який має бути досягнутий від включення інших країн, а той факт, що ми не досягли прогресу, на мою думку, не має ніякого відношення до того, як формується формат. Як ми вже говорили, між Росією й Україною існують принципові розбіжності", - пояснив Райхель.

Німецький дипломат уточнив, що не було пропозицій, наприклад, від США приєднатись до формату.

Дюмон також зазначила, що продовження діалогу з Росією важливе, зокрема, для обговорення ситуації на Донбасі.

"Зрозуміло, що зараз не найкраща атмосфера з Росією, це ні для кого не секрет, але ми продовжуємо говорити з ними, оскільки це важливо, як для сирійського конфлікту, так і для війни на Донбасі, окремо один від одного. Діалог складний, але він у нас є з цих та інших необхідних питань", - розповіла посол Франції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики