Цензор.НЕТ

28.04.18 11:40

Якщо Угорщина блокує Комісію Україна-НАТО, то потрібно змінити формат зустрічей, - глава МЗС Польщі Чапутович

Якщо Угорщина продовжує блокувати проведення засідань Комісії Україна-НАТО, то необхідно знайти можливість для проведення "менш формальних" зустрічей.

Якщо Угорщина блокує Комісію Україна-НАТО, то потрібно змінити формат зустрічей, - глава МЗС Польщі Чапутович

Як інформу Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, таку думку після зустрічі глав МЗС країн НАТО в Брюсселі висловив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

"Можливо, ми знайдемо вихід, інший менш формальний формат, щоб українці могли брати участь у цій дискусії", - заявив Чапутович.

Зазначимо, Угорщина вже втретє заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. У лютому Будапешт заблокував друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пообіцяв заблокувати участь Президента Порошенка в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Нагадаємо, відносини Угорщини та України ускладнилися на тлі мовного питання. Зокрема, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. 

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики