Цензор.НЕТ

30.04.18 10:34

Вірменія розвиватиме відносини з Росією, ЄС, США та Китаєм, - Пашинян

Єреван розвиватиме відносини як з Російською Федерацією, так і з Європейським Союзом та Сполученими Штатами Америки.

Вірменія розвиватиме відносини з Росією, ЄС, США та Китаєм, - Пашинян

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це сказав лідер протестного руху, керівник парламентської фракції "Елк" Нікол Пашинян у неділю на мітингу на площі Республіки в Єревані.

"Відбулася дуже ефективна зустріч із делегацією Держдуми Росії. Зустріч минула в теплій атмосфері, і ми розійшлися друзями. Ми зазначили, що цей процес не лише не шкодить вірмено-російській дружбі, але незабаром відносини Вірменії та Росії реально розвиватимуться й поглиблюватимуться", - сказав Пашинян.

За його словами, Вірменія та Росія "матимуть вигоди від цього процесу".

"Це надзвичайно важливий результат", - зазначив Пашинян.

"Ми також розвиватимемо наші відносини в усіх напрямках, розвиватимемо відносини з ЄС, зі США, Китаєм, Іраном та Грузією. Для цього є всі передумови", - заявив він.

У парламенті Вірменії в неділю відбулася зустріч депутатів опозиційної фракції "Елк" із прибулими до республіки російськими депутатами. У зустрічі взяли участь: Нікол Пашинян, депутати Сасун Мікаелян та Арарат Мірзоян, з російського боку - голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников, депутат Віктор Водолацький та глава апарату комітету Держдуми у справах СНД Микола Кротов.

Нагадаємо, 17 квітня Серж Саргсян після 10-річного перебування на посаді президента і зміни конституційного ладу Вірменії став прем'єр-міністром. Депутат парламенту і лідер опозиції Нікол Пашинян виступив проти й оголосив революцію. Під час зіткнень із поліцією було затримано сотні людей.

22 квітня Саргсян запросив Пашиняна на переговори, але опозиціонер наполягав на відставці прем'єра. Майже відразу після цього Пашиняна затримали на мітингу.

У понеділок, 13 квітня, в Єревані почалася багатотисячна акція протесту, на сторону бунтівників перейшли військовослужбовці єреванського полку Міністерства оборони Вірменії. Саргсян подав у відставку і склав обов'язки прем'єр-міністра, а Нікола Пашиняна було звільнено.

Питання про вибори нового прем'єр-міністра Вірменії обговорюватиметься на спеціальному засіданні Національних Зборів республіки 1 травня.

Наразі тільки опозиційна фракція "Елк" висунула свого кандидата - Пашиняна.

Правляча у Вірменії Республіканська партія, лідером якої є колишній президент республіки й екс-прем'єр Серж Саргсян, не висуватиме кандидатуру на пост глави нового уряду, заявив у суботу віце-спікер парламенту, прес-секретар партії Едуард Шармазанов. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики