Цензор.НЕТ

01.05.18 11:30

Українці сьогодні святкують День праці

Першотравень як День солідарності трудящих стали відзначати в кінці XIX ст. у робітничому русі за свої права. Згодом політична складова цього дня трансформувалася просто в яскраве свято весни і праці.

Українці сьогодні святкують День праці

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ день 1 Травня так чи інакше святкують у 87 країнах, щоправда назви цього свята різні: День весни, Свято весни і праці, День праці, Свято трудящих, День солідарності трудящих тощо. Ще 55 країн світу святкують День, присвячений праці в інші дні року. Скажімо, у США він припадає на перший понеділок вересня, а у Японії на 23 листопада. У Австралії "Восьмигодинний день" у різних штатах відзначають у різні дні.

Різняться і традиції святкування Першотравневих свят. Приміром, французи святкують День конвалій; у англійців день 1 травня асоціюється з Травневим деревом, Зеленим Джеком, Робін Гудом і проводиться як костюмоване народне гуляння; в Іспанії - Зелений Сантьяго, свято закоханих і квітів; у скандинавських країнах у ніч на 1 травня (Вальпургієву ніч), розпалюють багаття, водять хороводи, щоб відвадити тролів та відьом, а сам день називають Днем зозулі. А от в Швейцарії, Чехії, Словаччині, Угорщині перед вікнами дівчат та коханих висаджують травневі дерева.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики