Цензор.НЕТ

03.05.18 00:08

Через "Джавеліни" Україна припинила співпрацю зі слідством Мюллера у справі Манафорта, - NYT

У США Пола Манафорта переслідують за звинуваченнями у відмиванні грошей і фінансовому шахрайстві, після того, як він десять років працював на користь проросійської політичної партії в Україні.

Через "Джавеліни" Україна припинила співпрацю зі слідством Мюллера у справі Манафорта, - NYT

Однак в Україні, де чиновники намагаються не образити президента США Дональда Трампа, це не так. Тут, генеральний прокурор фактично заморозив чотири справи, де фігурує Манафорт, колишній керівник передвиборної кампанії Трампа, інформує Голос Америки із посиланням на The New York Times. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Справи є занадто чутливими для уряду, який розраховує на фінансову і військову допомогу США і добре знає, що Трамп негативно ставиться до розслідування, яке проводить спеціальний прокурор Роберт Мюллер у справі можливої ​​змови між його передвиборчою кампанією і Росією, повідомляють деякі парламентарії.

Рішення припинити розслідування, яке проводить антикорупційна прокуратура, було ухвалено у важливий момент, коли адміністрація Трампа остаточно приймала рішення про постачання протитанкової зброї "Джавелін" Україні.

Володимир Ар'єв з партії БПП із готовністю визнав, що Київ має намір заморозити співпрацю з американськими слідчими. "Всіма силами ми постараємося не дратувати американських посадовців, - сказав Ар'єв в інтерв'ю, - ми не можемо псувати відносини з адміністрацією".

Українські слідчі відстежували гроші, сплачені Манафорту і юридичній фірмі з Нью-Йорка Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom політиками партії Януковича, який через протести втік із країни в 2014 році. Манафорт тривалий час був радником Януковича, який працював із ним над поліпшенням його іміджу на Заході, що допомогло йому завоювати президентство в 2010 році.

Новий уряд призначив спеціального прокурора для розслідування корупції колишньої адміністрації. На кінець минулого року, Сергій Горбатюк відкрив 3 тис. справ, серед них чотири пов'язані з Манафортом і його консультуванням колишнього президента і його політичної партії.

Вказівка, видана в квітні, виділила ці чотири справи. Їх не закрили, вказує в заяві Генпрокуратура, однак, вказівка не дозволяє Горбатюку вимагати доказів, допитувати свідків. "Ми не маємо повноважень на продовження нашого слідства", - заявив Горбатюк.

Один із запитів стосувався можливого відмивання коштів на суму $750 тис. - виплати Манафорту від української компанії-оболонки. Ця виплата була частиною багатомільйонних доларових переказів Манафорту від українських політиків, на яких базувалися звинувачення, висунуті Мюллером у федеральному суді у Вашингтоні і Вірджинії. Перед заморожуванням справи, прокурори вилучили документи про це з українських банків.

Колишній голова парламентського комітету з міжнародних відносин Віталій Калюжний підписав 9 із 22 записів щодо виплат Манафорту в таємному журналі політичних виплат, опублікованому після революції 2014 року. Згідно з журналом, Манафорту виплатили $12,5 млн.

Ще дві справи стосуються Skadden Arps, яка написала звіт за участю Манафорта, де відбілювався політичний арешт і ув'язнення основного суперника Януковича - Юлії Тимошенко.

Манафорт тепер перебуває під двома подібними обмежувальними заходами, введеними суддями з округу Колумбія і штату Вірджинія. Джексон зазначила, що інша власність може становити пакет для Манафорта, включаючи його будинок у штаті Флорида і кондомініум у "Trump Tower" у Нью-Йорку.

Нагадаємо, в США триває розслідування можливого втручання Росії в президентські вибори. Спецпрокурор Мюллер з'ясовує, чи була змова штабу Трампа з Кремлем з метою підірвати позиції суперника Трампа від Демократичної партії Хілларі Клінтон. Москва заперечує втручання у вибори в США і вимагає надати підтверджуючі документи.

Міністерство юстиції США опублікувало документ, згідно з яким проти 13 громадян Росії висунуто звинувачення у втручанні в американські президентські вибори. Проти колишнього голови штабу Дональда Трампа Пола Манафорта висунуто вже друге звинувачення у справі щодо втручання Росії у вибори президента США. Він не визнав себе винним.

Трамп розкритикував розслідування Мюллера про російське втручання у вибори президента США в 2016 році, назвавши його упередженим.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики