Цензор.НЕТ

03.05.18 15:26

Інститут нацпам'яті пропонує перенести вихідний із 9 на 8 травня, - в.о. директора Центру досліджень визвольного руху Олійник

Перенести святкування Дня Перемоги з 9 на 8 травня, як у Західній Європі, пропонується Інститутом національної пам'яті.

Інститут нацпам'яті пропонує перенести вихідний із 9 на 8 травня, - в.о. директора Центру досліджень визвольного руху Олійник

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до застосування" на Громадському радіо розповіла Анна Олійник, експерт групи "Політика національної пам'яті" Реанімаційного пакету реформ, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху.

Реформування свят, яке пропонується Інститутом національної пам'яті, полягає в тому, щоб залишити 8 березня святковим днем, але зробити робочим, і перенести святкування 9 травня на 8 травня.

"Адже 9 травня традиційно відзначають пострадянські країни, тому що Сталін вирішив, що СРСР святкуватиме перемогу 9 травня, хоча акт про капітуляцію Німеччини був підписаний 8 травня. І з 1947 року по 1965 рік 9 травня було звичайним робочим днем", - говорить Олійник.

Експерт нагадує, що в Європі святковим є 8 травня. І що зміна святкового дня з 9 на 8 травня не має викликати протестів або заперечень.

"Я люблю це порівнювати з перейменуванням. Три роки минуло відтоді, як в Україні почалися перейменування, і зараз здається абсурдним, що ми жили на вулицях, названих на честь людей, чиї прізвища стоять під розстрільними списками, хто вбивав, організовував масові чистки людей.

Нагадаємо, що законопроект "Про державні та інших свята, пам'ятні дати та скорботні дні", який затверджує ці новації, ще не ухвалено.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики