Цензор.НЕТ

04.05.18 20:05

Всі юридичні дії щодо бойовика Лусваргі здійснює суд, претензії на адресу СБУ недоречні, - Гітлянська

У відповідь на запитання представників націоналістичних рухів, чому СБУ не реагує на той факт, що бразилець, який воював на Донбасі на боці "ДНР", "спокійно прогулюється центром Києва", незважаючи на ухвалений українським судом вирок у вигляді позбавлення волі на 13 років, речниця СБ України Олена Гітлянська зазначила, що претензії на адресу СБУ в цьому випадку недоречні.

Всі юридичні дії щодо бойовика Лусваргі здійснює суд, претензії на адресу СБУ недоречні, - Гітлянська

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Зараз він перебуває у нас, із ним проводитиметься робота, слідчі дії. Ми діятимемо виключно у рамках чинного законодавства і ухвалюватимемо рішення щодо подальших дій", - сказала журналістам речниця СБ України Олена Гітлянська після того, як націоналісти завели Р.Лусваргі до будівлі української спецслужби в центрі Києва в п'ятницю ввечері.

При цьому у відповідь на запитання представників націоналістичних рухів, чому СБУ не реагує на той факт, що бразилець, який воював на Донбасі на боці "ДНР", "спокійно прогулюється центром Києва", незважаючи на ухвалений українським судом вирок у вигляді позбавлення волі на 13 років, О.Гітлянська зазначила, що претензії на адресу СБУ в цьому випадку недоречні.

Вона нагадала, що 18 серпня 2017 року Апеляційний суд Києва задовольнив апеляційні скарги захисника в інтересах Р. М. Лусваргі та нього самого, скасувавши вирок суду першої інстанції, що засудив іноземця до 13 років позбавлення волі. Таким чином, за словами речника СБ України, всі юридичні дії стосовно цієї людини нині здійснює суд.

Нагадаємо, в січні 2017 року суд відправив бойовика під варту на 13 років. Однак у серпні апеляційна інстанція скасувала цей вирок. Після повторного розгляду 14 листопада суд першої інстанції направив справу до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. При цьому арешт бразильського найманця було продовжено до 12 січня 2018 року. Пізніше його адвокат повідомив, що бразильця Лусваргі, який воював за "ДНР", звільнили для обміну на українських військових.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики