Цензор.НЕТ

11.05.18 11:48

Міносвіти розробило стандарти української мови для іноземців

Міносвіти пропонує до громадського обговорення Державний стандарт з української мови як іноземної.

Міносвіти розробило стандарти української мови для іноземців

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це повідомили в Міносвіти.

Держстандарт уніфікує систему вимог до володіння українською мовою та містить чіткий перелік комунікативних умінь і навичок на кожному рівні (від А1 до С2, відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти) за всіма видами мовленнєвої діяльності (слухання, читання, письмо, говоріння).

Документ розроблено з метою єдиного підходу до розроблення нових навчальних програм, створення сучасних підручників з української мови як іноземної, підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів.

Це зумовлено, зокрема, тим, що в межах Болонського процесу, до якого Україна приєдналася ще в 2005 році, щорічно зростає кількість програм обміну між українськими та закордонними університетам. Як наслідок – зростає кількість іноземних студентів, охочих опанувати українську мову. Разом з тим, збільшується кількість академічних осередків (наприклад, Кембриджський університет, Берлінський університет імені Гумбольдта, Український інститут у Лондоні тощо), які дають змогу іноземцям вивчати українську мову.

Вироблення єдиних державних вимог до рівнів володіння українською мовою як іноземною (Стандарт) зможе стати основою для організації й проведення сертифікаційного іспиту (Діагностика) і підставою для запровадження документа єдиного зразка (Сертифікат), що засвідчуватиме рівень володіння українською мовою.

Укладачами проекту Державного стандарту з української мови як іноземної є: Данута Мазурик (Львівський національний університет ім. Івана Франка), Олександра Антонів (Львівський національний університет ім. Івана Франка, ГО "Центр україністики"), Олена Синчак (Український католицький університет), Галина Бойко (Національний університет "Львівська політехніка", МІОК).

Пропозиції та зауваження до проекту стандарту МОН просить надсилати до 24 травня 2018 року на електронну адресу: l_shchitka@mon.gov.ua. 

16 березня 2018 року повідомлялося, що на території окупованого Криму зараз діє тільки одна українська школа.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики