Цензор.НЕТ

11.05.18 14:27

90% фактів корупції в соціальній сфері, розкритих НАБУ, припадає на медицину

На злочини у галузі охорони здоров'я припадає 90% корупційних кримінальних правопорушень у соціальній сфері, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро.

90% фактів корупції в соціальній сфері, розкритих НАБУ, припадає на медицину

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства.

При цьому збитки оцінюються в 120 млн грн.

"Відповідно до даних слідства, найчастіше йдеться про корупційні схеми, які базуються на зловживанні посадовцями службовим становищем з метою привласнення чи розтрати майна", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що такі факти встановлені детективами під час закупівлі для потреб Запорізької обласної клінічної лікарні автомобілів швидкої медичної допомоги коштом субвенції з державного бюджету.

Як згодом встановило слідство, комплектація 26 закуплених автівок не відповідала вимогам стандартів України, а їх експлуатація за прямим призначенням була неможливою. Як наслідок - державі завдано збитків на загальну суму 13 млн грн. 

Розслідування у цій справі завершено: на початку березня 2018 року обвинувальний акт стосовно трьох осіб, імовірно причетних до реалізації корупційної схеми (зокрема і головного лікаря лікарні), на думку слідства, скеровано до суду.

У рамках розслідування іншої справи - за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу "Охматдиту" у 2011-2012 роках - детективи НАБУ встановили місцезнаходження унікального радіологічного обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей, яке свого часу було закуплено коштом державного бюджету  і мало бути встановлено в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". За даними слідства, тоді державне підприємство "Укрмедпроектбуд" (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ "Охматдит") придбало техніку в приватного підприємства, переплативши за неї понад 23 млн грн (її ринкова вартість на той момент становила близько 12 млн грн). Обладнання не встановили і згодом воно "загубилося". Віднайшовши техніку і надавши їй статусу речового доказу, НАБУ і САП, однак, надали дозвіл на користування нею з огляду на важливість у лікувальному процесі. Розслідування в цьому кримінальному провадженні триває.

Інший "популярний" у соціальній сфері вид злочину - пропонування або отримання неправомірної вигоди. Так, наприклад, детективами НАБУ двічі було викрито "на гарячому" очільників закладів вищої освіти.

Зокрема, ректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу висловила пропозицію надати неправомірну вигоду заступнику міністра освіти і науки України за позитивне "вирішення питання" щодо одержання університетом спеціальностей за результатами акредитаційної експертизи.

Інший хабарник вимагав 5 млн грн та додатково 50 тис. дол. США за подальше невчинення перешкод у поновленні на посадах за рішенням суду колишніх працівників університету та підписання наказів про їх призначення. 26 серпня 2016 року через посередника він отримав частину суми у розмірі близько 3 млн грн (100 тис. євро) за підписання наказу про поновлення на посаді в НАУ одного з професорів.

Нині долю цих двох очільників закладів вищої освіти мають вирішити служителі Феміди: обвинувальні акти скеровано до суду.

У відомстві нагадали, що у 2017 році детективи НАБУ почали розслідувати факт пропонування неправомірної вигоди в.о. міністра охорони здоров'я. Наразі розслідування триває.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики