Цензор.НЕТ

14.05.18 11:40

У РФ пропонують карати за підтримку та дотримання антиросійських санкцій

На розгляд Держдуми внесено законопроект, що запроваджує кримінальну відповідальність за дії, що сприяють введенню санкцій стосовно Росії, а також за дотримання цих санкцій.

У РФ пропонують карати за підтримку та дотримання антиросійських санкцій

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Медузу", документ 14 квітня розміщено в базі даних нижньої палати парламенту. Серед авторів законопроекту - лідери всіх чотирьох думських фракцій.

Документ пропонує ввести нову статтю в Кримінальний кодекс - "Обмеження або відмова у здійсненні звичайних господарських операцій або угод з метою сприяння у виконанні заходів обмежувального характеру, введених іноземною державою, союзом іноземних держав або міжнародною організацією". Покарання за цією статтею пропонується встановити у вигляді штрафу до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі до чотирьох років.

Також передбачається карати громадян за "умисні дії, які призвели або могли призвести до введення санкцій" штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі терміном до трьох років зі штрафом у 200 тисяч рублів.

На законопроект, як писала "Російська газета", отримано позитивні висновки уряду та Верховного суду.

Зазначається, що про плани запровадити кримінальну відповідальність для тих, хто дотримується санкцій, введених щодо Росії, або сприяє їх уведенню, вперше стало відомо в квітні невдовзі після того, як США розширили список санкцій, включивши в нього кілька російських бізнесменів, зокрема Олега Дерипаску та Віктора Вексельберга.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики