Цензор.НЕТ

15.05.18 13:14

Ціна на проїзд у Києві з 14 липня зросте до 6,30 грн для постійних пасажирів і до 8 грн - за разову поїздку, - Давтян

З 14 липня вартість проїзду в міському транспорті столиці зросте. І становитиме від 6,3 гривень - за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, і 8 гривень - за разову поїздку.

Ціна на проїзд у Києві з 14 липня зросте до 6,30 грн для постійних пасажирів і до 8 грн - за разову поїздку, - Давтян

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу КМДА, про це під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян.

"Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, під час їх поповнення сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 гривень, – повідомив заступник голови КМДА. – Тобто міська адміністрація встановлює максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень сплачуватимуть пасажири, що користуються міським громадським транспортом інколи, або гості столиці".

За його словами, останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

"Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 раза, вартість дизельного палива – у 1,5 раза, вартість шин – у 1,5 раза, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%", – підкреслив Дмитро Давтян.

Він наголосив: наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

"Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного", – зазначив заступник голови КМДА.

Дмитро Давтян додав, що принциповою умовою міського голови Віталія Кличка було збереження всіх пільг на проїзд громадським транспортом: для пенсіонерів, ветеранів АТО, чорнобильців та інших пільгових категорій населення проїзд залишиться безкоштовним.

"Це складне рішення. І ми вимушені були його ухвалити, аби уникнути загрози транспортного колапсу в столиці", – підсумував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики