Цензор.НЕТ

18.05.18 14:01

"Інвестиції в Nord Stream 2 - це інвестиції в розвал Європи", - Порошенко

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" стане фатальною помилкою Європи, яка може дорого їй коштувати.

"Інвестиції в Nord Stream 2 - це інвестиції в розвал Європи", - Порошенко

Про це написав Президент України Петро Порошенко в авторській колонці в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Він наголосив, що цей суто геополітичний проект Кремля не має нічого спільного з економічними та інвестиційними інтересами і спрямований лише на те, щоб підірвати єдність ЄС і, врешті-решт, його знищити. Порошенко нагадав, що ця ідея завжди лежала в основі енергетичної політики Москви. 

Президент переконаний, що в умовах тривалої агресії Росії проти України, а також агресивної поведінки проти Заходу, будь-який пан'європейський проект з Кремлем масштабу "Північного потоку-2" буде заспокоєнням агресора, проявом слабкості. Він не сумнівається, що як тільки газ піде в обхід Східної Європи, руки в Кремля будуть розв'язані й ніщо не стримуватиме його на шляху ще більшого наступу на спільні європейські цінності. 

Український лідер вважає пропозиції, що ґрунтуються на порожніх обіцянках, поганим порадником для ведення переговорів з Москвою. Росія сприйме будівництво трубопроводу як запрошення до повернення до business as usual, у Європі ж багато хто зрозуміє цей фатальний крок як запрошення до того, щоб почати "годувати монстра", наголошує Порошенко. 

За його словами, Європа, ухвалюючи рішення щодо цього проекту, стоїть перед єдиним вибором: або підтримати тих, хто хоче єднання з Європою, або побудувати абсолютно непотрібний трубопровід, який зв'яже Європу з тим, хто її відкрито зневажає.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики