Цензор.НЕТ

20.05.18 12:58

Україна перегляне договори, укладені в рамках СНД, і вийде з тих, які не відповідають її національним інтересам, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ проведе ревізію всіх міжнародних договорів, укладених у рамках СНД, і вийде з тих, що не відповідають національним інтересам України.

Україна перегляне договори, укладені в рамках СНД, і вийде з тих, які не відповідають її національним інтересам, - Порошенко

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам", -

сказав П.Порошенко під час церемонії пам'яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" під Києвом в неділю.

Говорячи про підписаний ним напередодні указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів СНД, він підкреслив, що таким чином закрив постійне представництво України в цій організації.

"Україна, починаючи з Біловезької пущі, розглядала СНД як інструмент цивілізованого розлучення з імперією. Цивілізованого з російської вини не вийшло. Москва прагнула перетворити Співдружність на оновлену імперію, де б усі, як в старі радянські часи, звіряли годинники за Спаською вежею Кремля. Тому Україна  ратифікувати Статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД", - підкреслив П.Порошенко.

Нагадаємо, 19 травня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про остаточне припинення участі України в роботі статутних органів СНД.

Як повідомлялося, 2 травня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) підтримала пропозицію про припинення участі українських представників у діяльності органів СНД.

У МЗС України в середині березня заявили, що зовнішньополітичне відомство підготувало пропозиції про вихід з СНД.

12 квітня президент України П.Порошенко запропонував підготувати пропозиції спільно з Кабінетом міністрів України за офіційним припинення участі української держави в СНД. Він також заявив, що вважає за необхідне провести інвентаризацію всієї нормативно-правової бази, складеної  в рамках СНД, на предмет відповідності національним інтересам держави.

Крім того, П.Порошенко закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з РФ на предмет "чутливих сфер співробітництва".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики