Цензор.НЕТ

21.05.18 09:48

Придбання Болгарією російських винищувачів МіГ неможливе, - президент Радев

Придбання Болгарією нових винищувачів російської корпорації МіГ "неможливе".

Придбання Болгарією російських винищувачів МіГ неможливе, - президент Радев

Про це в інтерв'ю "Ъ" заявив президент Болгарії Румен Радев, передає Цензор.НЕТ.

Таку позицію він пояснив необхідністю модернізації ВПС Болгарії, яка входить у ЄС та НАТО.

"Болгарія заявила про наміри модернізувати свої військово-повітряні сили за допомогою закупівлі бойового літака нового типу. Згідно з вимогами, затвердженими болгарським урядом, винищувачі мають бути виготовлені та перебувати на озброєнні принаймні в одній державі-члені НАТО або ЄС, що логічно з погляду наших союзницьких зобов'язань, - пояснив президент. - Ця вимога дає відповідь на запитання, так що будьмо реалістами - придбання додаткових винищувачів МіГ неможливе". Водночас президент заявив, що наявний парк радянської авіатехніки підтримуватиметься в стані боєготовності.

Нагадаємо, в березні цього року уряд Болгарії підписав рамкову угоду про ремонт літаків із корпорацією МіГ на суму понад €40,5 млн. "Це ще один доказ необхідності відновлення взаємовигідних відносин з Російською Федерацією. Незважаючи на те, що Болгарія є членом НАТО, вона продовжує охороняти свій повітряний простір за допомогою винищувачів МіГ-29, і у зв'язку з цим необхідно забезпечувати їх своєчасну технічну підтримку, - уточнив Румен Радев. - з фінансового погляду сума в €40,5 млн не така вже й маленька, але з погляду обороноздатності цього вкрай недостатньо для забезпечення придатності до польотів достатньої кількості літаків до прийняття на озброєння винищувачів нового типу. Проблема з технічною підтримкою винищувальної авіації вирішена не буде, але це дозволить Болгарії самостійно гарантувати свій повітряний суверенітет".

Румен Радев обіймає пост президента з 2017 року. Пан Радев - кадровий офіцер, який почав свою кар'єру в ВПС Болгарії молодшим пілотом ще в 1987 році, літав, зокрема, на винищувачах МіГ і дослужився до 2014 року до командувача ВПС країни. У понеділок президент Радев розпочав дводенний візит до Росії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики