Цензор.НЕТ

26.05.18 11:53

Україна має зосередитися на реформах, вступ до НАТО - справа майбутнього, але жодна інша країна не може вплинути на це, - Столтенберг

НАТО надає Україні політичну та практичну допомогу, а деякі союзні країни також надають двосторонню допомогу.

Україна має зосередитися на реформах, вступ до НАТО - справа майбутнього, але жодна інша країна не може вплинути на це, - Столтенберг

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

"Ця допомога полягає в підтримці України в реформуванні збройних сил та в підготовці до євроатлантичної інтеграції", - пояснив Столтенберг.

За словами генсека НАТО, зараз Україні потрібно зосередити увагу на реформах, тоді як перспектива можливого вступу до Альянсу є справою майбутнього. Однак він підкреслив, що це питання лише між НАТО та Україною, і жодна інша сторона не може узурпувати право голосу в цьому питанні.

"Наше повідомлення таке: суверенне право кожної держави - вирішити, який шлях вона хоче обрати, зокрема як хотіла б захистити себе і до якого військового союзу належати. Росія тут нічого сказати не може. Ми не визнаємо ідею зон впливу, згідно з якою сильні країни мають право вирішувати, що їхні сусіди можуть чи не можуть зробити", - підсумував він.

Водночас він нагадав, що Північноатлантичний альянс вимагає виконання Мінських домовленостей, включно з негайним припиненням вогню і виведенням важкої військової техніки, а також забезпеченням міжнародним спостерігачам повного і безперешкодного доступу до зони бойових дій.

У понеділок Єнс Столтенберг візьме участь у засіданні весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО, яка відбудеться у Варшаві, а також зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою та міністром національної оборони Маріушем Блащаком.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики