Цензор.НЕТ

26.05.18 13:00

Продовження санкцій щодо Росії обговорять на саміті ЄС у червні, оскільки деякі країни виступають за їхнє скасування, - представниця Болгарії Павлова

Плановане продовження санкцій ЄС проти Росії, найімовірніше, буде темою саміту ЄС у червні, оскільки проти продовження цих санкцій виступає низка країн Євросоюзу.

Продовження санкцій щодо Росії обговорять на саміті ЄС у червні, оскільки деякі країни виступають за їхнє скасування, - представниця Болгарії Павлова

Про це, як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо, сказала у п'ятницю представник Болгарії - країни, яка головує в Раді ЄС.

"Я думаю, що дискусія з цього питання буде важкою", - заявила в інтерв'ю агентству DPA голова болгарської дипломатії Ліляна Павлова. Вона додала, що важко передбачити, яким буде результат переговорів щодо цього питання.

Павлова не зазначила, які країни Євросоюзу виступили проти продовження санкцій. За повідомленням дипломатичних джерел у Брюсселі, на які посилається DPA, це Італія, Греція, Австрія, Угорщина та Болгарія.

Піддаються сумніву ефективність введених обмежень, а також пов'язані із цим труднощі у торгівлі багатьох компаній ЄС із Росією. "Під впливом санкцій страждає і європейська економіка", - підкреслила міністр Павлова.

DPA нагадує, що для рішення про продовження обмежень проти Росії необхідна одностайність країн Євросоюзу, це означає, що вето навіть однієї країни зможе скасувати санкції.

Наразі санкції ЄС діють до 31 липня. ЄС умовою для скасування санкцій називає повне виконання Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Нагадаємо, санкції були введені ЄС 31 липня 2014 року у відповідь на дестабілізуючі дії Росії на сході України. У вересні того ж року їх посилили. Обмеження стосуються фінансової, енергетичної та оборонної галузей, а також товарів подвійного використання.

Напередодні президент Франції Емманюель Макрон на прес-конференції в Санкт-Петербурзі після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що Європейський Союз не скасовуватиме санкції проти Росії без прогресу в Україні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики