Цензор.НЕТ

28.05.18 23:52

НАТО сподівається на швидке вирішення мовних розбіжностей між Україною та Угорщиною, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сподівається на швидке вирішення мовного спору між Україною та Угорщиною.

НАТО сподівається на швидке вирішення мовних розбіжностей між Україною та Угорщиною, - Столтенберг

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос Америки".

Столтенберг підтвердив, що перебуває в постійному контакті з Угорщиною і Україною щодо спору стосовно українського закону про мови, через який Угорщина блокує розвиток співробітництва НАТО з Україною.

"Нам відомі розбіжності щодо закону про мови. Я говорив про це з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, говорив із Петром Порошенком із цього питання і ми перебуваємо з ними в тісному контакті", - підкреслив Столтенберг.

"Ми сподіваємося, що ці розбіжності можна вирішити якомога швидше. Ми маємо розуміти, що потрібно враховувати будь-яку законну вимогу етнічних меншин вивчати свою мову - мову своєї меншини, але водночас мати можливість вивчати державну мову, оскільки важливо володіти і державною мовою. Багато країн знаходили можливості балансувати ці цілі і, сподіваюся, буде можливість вирішити цю проблему, пов'язану з мовним законом, в Україні", - заявив генсек НАТО.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Угорщина ініціює перегляд програм підтримки НАТО для України. Зокрема, угорський уряд направив союзникам по НАТО документ, у якому доводить, що "реформування України провалилося".

У такий спосіб керівництво Угорщини висловлює претензії щодо мовної статті українського закону про освіту, який набув чинності 28 вересня 2017 року. В Угорщині вбачають у законі порушення прав угорської меншини. Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

У квітні Угорщина втретє заблокувала міністерську комісію Україна-НАТО. А міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики