Цензор.НЕТ

28.05.18 23:48

Станції переливання крові України готуються до акредитації відповідно до європейських стандартів щодо якості та безпеки, - МОЗ

В Україні розпочалась самооцінка закладів переливання крові. До неї залучено 15 закладів у різних регіонах країни.

Станції переливання крові України готуються до акредитації відповідно до європейських стандартів щодо якості та безпеки, - МОЗ

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, результати самооцінки допоможуть визначити стан готовності обласних спеціалізованих установ і закладів переливання крові до акредитації відповідно до вимог Директив Європейського Союзу і стандартів Ради Європи щодо якості та безпеки крові із застосуванням адаптованого інструменту оцінки Європейської системи інспектування служб крові (EuBIS). Здійснювати самооцінку центрам допомагають зовнішні експерти – представники ЄС та міжнародних організацій за міжнародними стандартами упродовж трьох днів.

В процесі оцінки планується виявити всі існуючі "прогалини" законодавства за напрямком, що слугуватиме основою для належної імплементації Директив ЄС і РЄ щодо безпеки крові, а також розробки відповідних національних нормативних актів. А сам інструмент оцінки EuBIS буде використаний для розроблення ліцензійних вимог щодо заготівлі, переробки, тестування, зберігання, розподілу донорської крові та її компонентів.

Під час першого етапу самооцінки відбувся цикл установчих вебінарів щодо акредитації спеціалізованих установ і закладів переливання крові відповідно до вимог ЄС і стандартів РЄ. Другий етап першим із 15 закладів-учасників розпочав Київський міський центр крові. До проведення оцінки у столичному центрі приєдналась заступник міністра охорони здоров`я Ольга Стефанишина, начальник відділу безпеки крові та донорства ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України" Ірина Славінська, представники ЄС.

Оцінку проводить ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України" за технічної підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) в Україні, відповідно до Меморандуму про співпрацю з Міністерством.

Представники Європейської Комісії долучились до обговорення важливості внутрішнього аудиту закладів переливання і схвалили такі кроки, що допоможуть в реалізації Стратегії розвитку національної системи крові України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики