Цензор.НЕТ

30.05.18 12:04

Глава МЗС Польщі Чапутович запропонував призначити представника ООН щодо конфлікту в Україні і ввести в райони бойових дій миротворців

Міністр закордонних справ Польщі очолив засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, присвячене ситуації в Україні, в ході якого Яцек Чапутович закликав міжнародну спільноту не забувати про війну на Донбасі.

Глава МЗС Польщі Чапутович запропонував призначити представника ООН щодо конфлікту в Україні і ввести в райони бойових дій миротворців

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Польське радіо"

"Для нас важливо продемонструвати волю дискутувати про цей конфлікт, тому що ми бачимо, що міжнародна громадськість втомилася від нього. Це особливо видно на рівні Євросоюзу. За всієї поваги до Франції і Німеччини і подяки за їхню роль у нормандському форматі, останній не допоміг розв'язати конфлікт. Необхідно продовжити шукати інструменти в ООН, а також і на рівні ЄС", - зазначив Яцек Чапутович.

Глава польської дипломатії також запропонував призначити повноважного представника ООН щодо конфлікту в Україні і ввести в райони бойових дій міжнародних миротворців.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

20 вересня Порошенко, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що Україні "потрібне миротворче плече ООН", і закликав генсека організації направити до України оціночну місію.

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворці мають бути введені на всю окуповану Росією територію України.

У численних заявах російської влади наголошувалося, що миротворців потрібно розмістити тільки на лінії розмежування ворогуючих сторін, але не на всій окупованій території Донбасу і тим більше не на російсько-українському кордоні. 29 січня 2018 року спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що Росія готова до того, щоб миротворча місія ООН на Донбасі розміщувалася не лише на лінії зіткнення, а на всій території Донбасу.

13 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що понад сорок країн готові взяти участь у складі миротворчої операції на окупованій території Донбасу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики