Цензор.НЕТ

01.06.18 15:32

Конкурс з добору суддів нового Верховного Суду буде оголошено не раніше третього кварталу, - заступник голови АП Філатов

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) може оголосити конкурс з добору суддів нового Верховного Суду не раніше третього кварталу, вважає заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов.

Конкурс з добору суддів нового Верховного Суду буде оголошено не раніше третього кварталу, - заступник голови АП Філатов

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив він журналістам у кулуарах конференції "Судова реформа в Україні: досягнення і подальші кроки" в Києві в п'ятницю.

"З огляду на навантаження на членів ВККСУ, я б не очікував, що це конкурс буде оголошено раніше третього кварталу", - сказав він.

Філатов зазначив, що зараз у Верховному Суді близько 85 вакантних місць, тоді, як загалом у судовій системі України близько 2000 вакансій суддів. Водночас, за його словами, ця кількість вакансій була розрахована "за минулими структурами судів, за минулими підходами до визначення судової навантаження і за минулими процесуальними правилами".

"Зараз набули чинності нові процесуальні кодекси, тому кількість вакансій суддів буде переглядатися", - сказав він.

У свою чергу, глава Верховного суду Валентина Данішевська зазначила, зараз у Верховний Суд було передано близько 70 тис. справ, які раніше розглядалися вищими спеціалізованими судами, а також 35 тис. справ, які надійшли безпосередньо в новий Верховний Суд.

"Таким чином, на 115 суддів Верховного Суду ми маємо 105 тис. справ, які ми маємо найближчим часом розглянути", - сказав вона.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 жовтня 2017 року ухвалила законопроект про внесення змін до низки кодексів, запустивши, таким чином, судову реформу. Зміни набули чинності 16 березня 2018 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики