Цензор.НЕТ

01.06.18 18:37

Львів отримав 35 мільйонів євро на сміттєпереробний комплекс і рекультивацію полігону в Грибовичах

У Києві підписали угоду про надання Львову 35 мільйонів євро на реалізацію проекту щодо поводження з твердими побутовими відходами.

Львів отримав 35 мільйонів євро на сміттєпереробний комплекс і рекультивацію полігону в Грибовичах

Як зазначив під час підписання міський голова Андрій Садовий, роботи з будівництва сміттєпереробного комплексу почнуться вже цьогоріч, повідомляє Телеканал новин "24".

Пакет фінансування включатиме у себе 13-річний кредит ЄБРР в розмірі €20 млн під гарантію міста, інвестиційний грант у розмірі до €10 млн від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (Е5Р), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит в розмірі €5 млн від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Ці кошти місто використає для того, щоб почати і збудувати перший в Україні завод із глибинної переробки твердих побутових відходів, а також здійснити рекультивацію полігону, який є одним із найбільших в Україні. Місто також впровадить кращі підходи до вторинної переробки та управління відходами.

"Сьогодні ми отримали 100% гарантію наявності коштів, і завдяки цьому вже цього року плануємо розпочати процес будівництва заводу. Термін – два роки. Також маємо розпочати і повномасштабні процеси із рекультивації сміттєзвалища. Це надзвичайно великий комплекс робіт, які триватимуть орієнтовно до 5 років.

Дуже важливий тут екологічний аспект. Європейські інституції, з якими ми підписуємо угоди, фінансують виключно екологічно чисті проекти. Тому ми маємо серйозну гарантію. Це ж стосується і питання контролю за використанням коштів. Усі тендерні процедури пройдуть за європейськими нормами", – сказав після підписання угод міський голова Львова, лідер "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Садовий.

Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила, що Львів – найактивніше місто в Україні у плані співпраці із ЄБРР. "А конкретно цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається "Зелені міста". Львів стане дев'ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики