Цензор.НЕТ

01.06.18 23:07

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID. ІНФОГРАФІКА

Довіра громадян України до судів і судової влади зросла з 2015 року по 2017 рік з 5% до 12%, що є найбільшим показником зростання серед інших гілок влади.

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID. ІНФОГРАФІКА

Про це свідчать результати Першого кола Всеукраїнських опитувань громадян, суддів і юристів щодо судової реформи та сприйняття корупції, яке провела Програма USAID реформування сектора юстиції "Нове правосуддя" за результатами 2017 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Так, згідно з опитуванням, довіра до поліції знизилася з 21 до 20%, до прокуратури - зросла з 8 до 13%.

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID 01

Результатом підвищення довіри громадян до судів є реалізація з 2014 року судової реформи. "Зміни до Конституції України в частині правосуддя і Закон "Про судоустрій і статус суддів" позитивно впливають не тільки на незалежність судів, а й на стабільність судової системи і підвищення довіри громадян України до судової влади", - йдеться в результатах опитування.

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID 02

Зокрема, 85% опитаних позитивним вважають введення в рамках реформи кваліфікаційної оцінки суддів, 80% - конкурсний відбір до Верховного Суду, 65% - надання судам контролю за виконанням судових рішень, 64% - повернення до триланкової системи судоустрою, 60% - скасування повноважень Президента про звільнення суддів, 62% - звуження суддівської недоторканності з функціональної, 50% - розширення повноважень Вищої ради правосуддя, створення, 61% - ліквідація та реорганізація судів на підставі закону.

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID 03
Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID 04

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики